JSW: Konkursy to zasłona dla polityków?

„Potrzebny jest nam rozsądek i stabilizacja” – tak o sytuacji w Jastrzębskiej Spółce Węglowej mówi Sławomir Kozłowski, przewodniczący Zakładowej Organizacji Koordynacyjnej NSZZ „Solidarność” JSW SA.

„Osobną kwestią jest postawa polityków, zwłaszcza parlamentarzystów. Oni nam cały czas dają do zrozumienia, że lepiej wiedzą, co się dzieje w naszej firmie. Skoro tak, niech przestaną tutaj wysyłać swoich przedstawicieli i sami wejdą do Zarządu JSW. Bo decydować o czymś bez żadnej odpowiedzialności – jest bardzo łatwo. My, związkowcy, na co dzień mamy styczność z pracownikami i jesteśmy przez nich oceniani. Tymczasem byli członkowie Zarządu JSW – wszyscy – nigdy i przed nikim za żadne szkodliwe działania wobec firmy nie odpowiedzieli” – podkreśla działacz związkowy.

„Na koniec odniosę się jeszcze do sprawy konkursu na prezesa JSW. Odnoszę wrażenie, że w spółkach z udziałem Skarbu Państwa konkursy stały się swego rodzaju zasłoną dla polityków. Wygląda to tak, że wiadomo, kto wygra, ale w razie czego, gdyby przyszły prezes był po prostu słaby, żaden z politycznych patronów nie ponosi z tego tytułu odpowiedzialności. Być może prosta nominacja przez odpowiedniego ministra byłaby rozwiązaniem lepszym?” – zastanawia się Sławomir Kozłowski. (źródło: Portal Krajowej Sekcji Górnictwa Węgla Kamiennego „Solidarność Górnicza”)

  1. Odnoszę wrażenie że zbliżają się jakieś wybory w ZZ , skoro Pan Kozłowski zabrał głos ,W przeszłości widziałem jak Prezesi i Związkowcy spotykają się i wzajemnie dbają o swoje interesy. Można jednak zrozumieć obawy Pana Kozłowskiego .bo gdyby pojawił się drugi Zagórowski to ZZ mają problem,

  2. Proponuje Pana Sławomira Przewodniczącego Zakładowej Organizacji Koordynacyjnej NSZZ „Solidarność” JSW SA. na Prezesa. Niech pokaże jak się się powinno zarządzać dużą Spółką 🙂

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry