JSW: Mamy wzrost zakażeń

„W Jastrzębskiej Spółce Węglowej odnotowano dziś, 3 listopada, 23 nowe przypadki koronawirusa: 11 w kopalni Budryk, 4 w Ruchu Zofiówka, 3 w Ruchu Borynia, 3 w kopalni Jastrzębie-Bzie i 2 w kopalni Pniówek. Od początku wystąpienia epidemii łącznie zainfekowanych zostało 4245 pracowników, do chwili obecnej wyzdrowiały 4173 osoby. Na kwarantannie przebywa obecnie 150 osób” – poinformowała Spółka w swoim codziennym komunikacie.

 1. Proszę te PULSOMETRY I STRZYKAWKI jak już piszecie posty to starajcie się każdy z innego IP. Będzie bardziej wiarygodnie. Bo śmiesznie wychodzi jak dwa konta są na jednym 😀

 2. Z danych NIZP-PZH wynika, że w poprzednim sezonie grypowym, od 1 września 2018 r. do 2 września 2019 r., odnotowano prawie 3,9 mln zachorowań i podejrzeń zachorowań z powodu grypy. Odnotowano również 162 zgony z powodu tej choroby.
  W sezonie 2020 grypa znika prawie do minimum !!….dziwne? Bo ta choroba towarzyszy nam od pokoleń.
  Ale czasy się zmieniają i za grypę od wiosny 2020 niii ma kasiory :(, więc trzeba grypę przemianować na covid !!!!!! I jaka kasa leci 🙂
  Więc przed nami ponad 3.9 mln zachorowań na covid….3.9 MILIONA !!!! A dopiero ile mamy ??? Czyli kilkakrotnie przekracza to możliwości naszej służby zdrowia i biedne państwo jak Polska musi upaść. Nie pokonały nas najazdy z zachodu, hordy ze wschodu, potopy i rozbiory. A pokona nas biurokracja i chciwość tego świata !!!!!.

  1. To “biedne państwo jak Polska” nie upadnie z powodu biedy, bo kasy tu pod dostatkiem, rozdawana na lewo i prawo, wydawana na skandaliczne zakupy, na prezenty, premie do granicy ludzkiego zrozumienia. Więc nie zwalajcie winy na cowid, grypy, i inne. Gdyby to było tylko u nas, ale ludzie chorują i umierają na całym świecie, więc nie ubliżajcie mędrcy (pożal się Boże) tym ludziom.

   1. Umierali, umierają i będą umierać. Najgorsze jest to, że teraz tylko na covid !!!!!! To co zostanie niezauważone (z 5%) umiera śmiercią naturalną !!!!!!.
    Szpitale przyjmują tylko z covidem, ci co tego nie mają, lub nie mają żadnych objawów są olewani !!!
    Nie liczy się nic tylko covid !!!!

 3. Wzrost zakażeń na co ????……..na dochodowy covid ?? Do jesieni 2019 w tych okresach była grypa, to normalka.
  A teraz !!!………..światowi lekarze alarmują, grypa zostaje przemianowana na covid !!!! 95% mniej zachorować na grypę w 2020 niż w poprzednich latach !!!!. Bo za covid płacą grubą kasę, za grypę nic.
  UE ma do podziału 750 mld euro za covid. Ten dostanie więcej, kto wykaże w statystykach najwięcej zachorowań na 100 tyś mieszkańców !!! Zobaczcie jaki wyścig w europie !!! Ludzie, włączcie samodzielne myślenie, nie dajcie się manipulować.

  1. Do ………..Nie życzę ci doświadczenia Covida hard corowego, gdzie nie będziesz mógł oddychać bez respiratora! Po pierwsze ten wirus atakuje płuca, a grypa tego nie robi. Ten wirus zostawia zmiany w płucach u osób, które go przeszły. Sa to zmiany nieodwracalne. Ale skąd taki “mędrec” jastrzębski może wiedzieć. Najwięcej do powiedzenia mają ci co nie mają pojęcia o chorobach zakaźnych i nie wiedzą, jak zniszczenia on może robić dla ludzkiego organizmu. Powiem jeszcze raz ten wirus nie jest wirusem grypy! Przy grypie nie ma duszności i płytkiego oddechu! Na koniec taka wiadomość, że śmiertelność z powodu grypy i COVID-19 w procentach dla grypy ten współczynnik wynosi 0,002, a dla COVID-19 – 3,4. Tak samo,jak jedna osoba chora na grypę zaraża średnio 1,28 osoby, podczas gdy osoba zarażona koronawirusem przekazuje go średnio 2,9 Różnica jest ogromna!!!! Wiec proszę nie wypowiadać się z dziedzin o których nie ma sie pojęcia. I życzę tym sceptykom, aby nie musieli czekać na miejsce pod respiratorem lub ktoś z ich rodziny.
   Bo na głupotę nie ma lekarstwa, tylko bolesne doświadczenia!

   1. Podaj skąd bierzesz te bzdurne dane?? bo moje są ogólnodostępne.
    “Znafca” od chorób zakaźnych, nie ma co. Płacą ci za sianie paniki? ile? bo chyba się opłaca pisząc wyssane z palca dane.

    1. Takim głupcom jak ty nawet jak lekarze zakaźnicy w telewizji mówią i na necie o poważnych konsekwencjach dla zdrowia ze strony wirusa i o jego dużej zaraźliwości, to taki beton jak ty nie przyswoi wiadomości. Bo beton ma swoją wizję antycovidową. Dobrze określiła strzykawka że na głupotę nie ma rady tylko doświadczenie bolesne.
     Choroba Liczba zakażeń ogółem Liczba zgonów Śmiertelność
     grypa 3 769 480 64 0,002
     COVID-19 54 487 1 844 3,38
     śmiertelność z powodu COVID-19 jest wyższa niż z powodu grypy.
     To ja podam dane ośle i poczytaj a nie zarzucaj strzykawce że coś wyssała sobie z palca. Porównaj jaka jest śmiertelność na covid 3,38 a na grypę 0.002. To trzeba być ograniczonym człowiekiem aby nie rozumiec faktów, które podają lekarze zakaźnicy.

     1. No tak, jak Ci w TV powiedzą “skocz z wieżowca” to tacy jak Ty będą skakać ;).
      Szkoda pisania z “zombi”, który jest zaprogramowany przez media.

   2. Popieram całym sercem. Tym co nie wierzą musieli by to odczuć w swoim ciele.Wtedy jak przeżyją to powiedzą jaki typ grypy przeszli.

    1. Do ……. odniosę się do słów Henryk i strzykawka,to zgadzam się z nimi w zupełności. Jestem od lat pracująca pielęgniarką i to sa fakty a ciebie wielokropek zapraszam na oddziału nasz w szpitalu, który powstał zakaźny i lub do Raciborza zobaczysz jak ludzie się zmagają z zapaleniem płuc i kaszę, brakiem tchu. Takich głupców z takimi wypowiedziami jest mi żal. Zombi, to możesz się stać,kiedy nie bedzie np.dla ciebie respiratora bo wszystkie bedą zajęta a ty możesz mieć poważny problem z oddychanie, Wielu jest takich, co się dostali pod tlen i lub respirator. Od razu punkt ich widzenia się zmienia. Życzę ci rozumu bo tom cenny dar.

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Geodezja

Sporządzenie mapy do celów projektowych,
aktualizacja mapy zasadniczej,
inwentaryzacja powykonawcza budynków i przyłączy,
wytyczenie budynków,
podział nieruchomości.

Czytaj więcej »

Carte Blanche

Usługi wykończeniowe,
gładzie, malowanie, kafelkowanie
sufity podwieszane, sufity napinane,
panele podłogowe i ścienne,
montaż drzwi i parapetów.
meble na wymiar.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny