JSW: “Musimy funkcjonować skromniej”

Jastrzębska Spółka Węglowa zamierza wdrożyć program oszczędnościowy, bez redukcji miejsc pracy i wynagrodzeń pracowników. Prezes Spółki Barbara Piontek zapowiada też podjęcie starań zmierzających do przedłużenia gwarancji zatrudnienia w JSW. O całej sprawie pisze portal nettg.pl.

fot. archiwum

„Oczywistą jest dla mnie sytuacja, w której nasi górnicy i pracownicy zakładów przeróbczych będą mieli przedłużone gwarancje zatrudnienia. Zobowiązuję się dbać o wszystkich pracowników JSW, bo jesteście największą wartością spółki” – napisała prezes JSW w liście do ponad 22-tysięcznej załogi firmy.

Prezes Barbara Piontek zapowiedziała, że niebawem zostanie zatwierdzony plan techniczno-ekonomiczny JSW na 2021 rok, który ma być dokumentem realnym, jasno określającym ryzyka, na jakie narażona może być Spółka.

„Biorąc pod uwagę obecną sytuację, musimy dziś funkcjonować skromniej, gdyż tego wymaga odpowiedzialność za wasze miejsca pracy, za spółkę i za region. Dlatego zmuszona jestem wprowadzić program oszczędnościowy w naszej firmie. Zapewniam jednak, że wasze wypłaty i miejsca pracy nie są zagrożone” – zadeklarowała prezes JSW.

Prezes przyznała, iż miniony rok był bardzo trudny dla JSW. Niepokoje społeczne, brak stabilizacji wokół Spółki i zrozumienia, że dla zachowania miejsc pracy najważniejsza jest kondycja całej Grupy. Skutki wywołane przez pandemię także nie ominęły JSW i jej pracowników – padło w liście. (źródło: nettg.pl)

 1. nic konkretnego nie ma w tej informacji, tylko funkcjonować skromniej, największym wskaźnikiem kosztów jest fundusz
  płac i narzuty na płace należy w tej pozycji szukać efektywności, ale to niemożliwe bo układ zbiorowy pracy nie można
  wypowiedzieć bez zgody zz i tak będą tylko słowa a życie sobie, czyli nic się nie zmieni, akcje nurkują.

  1. Dżordż Lowerboj

   Owszem.

   W tym celu powstała nowa sala koncertowa w Zdroju.

   W sam raz na Gwarki piwne i występy Disco Polo do kotleta. A narty na pobliskich hałdach. Da się?

  1. Kiedyś mój kolega ładnie skwitował jednego z nadsztygarów i miał rację.
   Dozoru jest mało i ten co jest to go trzeba szanować. A ta reszta w białych kubraczkach to to samo co większość aktorów u Polańskiego – STATYŚCI!

  1. Pracuje na Zośce niech pani prezes się weżmie za te biurowy nie dość że pozamykane ale w środku ani maseczek chodzą i jak by miały wirusa to sieja paczki tylko wpieprzają i kawę pojawia połowę nierobów bym zwolnił bo my robimy na tych nierobów

 2. Bez redukcji pracowników i płac więc jaki to program ???przeniesiecie Kalifaktorów do normalnej pracy bez dniówek przodkowych czy ścianowych??dużo z tego kasy nie będzie

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Geodezja

Sporządzenie mapy do celów projektowych, aktualizacja mapy zasadniczej, inwentaryzacja powykonawcza budynków, przyłączy, wytyczenie budynków, podział nieruchomości.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny