JSW: Nagroda za solidną pracę

„Wystąpiliśmy do pracodawcy o nadpłatę utraconych środków z winy nieudolnych, warszawskich urzędników. Jest efekt!” – czytamy na profilu facebookowym Reprezentatywnych Organizacji Związkowych JSW S.A.

fot. archiwum

Działacze związkowi informują, że w dniu 10 marca – zgodnie z decyzją Zarządu JSW S.A. – zostanie wypłacona nagroda z art.105 KP dla pracowników kopalń i zakładów Spółki.

„Jest to zrealizowanie wystąpienia, w którym wnioskowaliśmy o podjęcie działań, zapobiegających uszczupleniu naszych wynagrodzeń i budżetów domowych. I znowu beton związkowy nie jątrzył, ale skutecznie, w miarę możliwości, zrealizował to, co można było zrealizować. Trzeba mieć inicjatywę, która nie tylko będzie opierała się na krytyce konkurentów. Pewnie jak zwykle znajdą się ze strony naszych oponentów komentarze krytyczne. Ale my robimy swoje!” – czytamy w mediach społecznościowych.

Na koniec przypomnijmy, jak brzmi artykuł 105 Kodeksu Pracy:

Pracownikom, którzy przez wzorowe wypełnianie swoich obowiązków, przejawianie inicjatywy w pracy i podnoszenie jej wydajności oraz jakości przyczyniają się szczególnie do wykonywania zadań zakładu, mogą być przyznawane nagrody i wyróżnienia. Odpis zawiadomienia o przyznaniu nagrody lub wyróżnienia składa się do akt osobowych pracownika”.

    1. Będziesz mi płacił tak długo, dopóki nie będę milionerem na emeryturze z mieszkaniem na Sri Lance. Czy Ci się to podoba, czy nie. I skończ marudzić

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry