JSW nie będzie miała czego sprzedawać?

„Mam nadzieję, że nie powtórzy się historia z lat 2016-2018, kiedy ceny węgla wzrosły do 200 dolarów za tonę, zapotrzebowanie na nasz węgiel było w zasadzie nieograniczone, a JSW nie miała czego sprzedawać” – mówi Sławomir Kozłowski, lider Zakładowej Organizacji Koordynacyjnej NSZZ „Solidarność” Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA.

„Na podstawie analiz można dziś przewidzieć, że przed węglem koksowym wkrótce otworzy się etap wzrostu. Pojawi się zatem możliwość wypracowania zysku, który nie tylko pokryje dotychczasową stratę, lecz i przyniesie dodatkowe środki. JSW SA jest spółką z większościowym udziałem Skarbu Państwa i to osoby odpowiadające za Skarb Państwa powinny wiedzieć, że bez zysku nie będzie możliwości uzyskania jakiejkolwiek dywidendy do budżetu. Obawiam się jednak, że wskutek tego, jak działa Zarząd JSW, okres koniunktury zostanie zmarnowany. W konsekwencji Spółka nie przyniesie realnego zysku, czyli zysku, który wynika ze sprzedaży węgla, a nie z księgowych sztuczek czy teoretycznych oszczędności, które polegają na ograniczaniu wszelkich inwestycji. Z oszczędności nie przybywa pieniędzy w portfelu. To środek doraźny, który najczęściej mści się w przyszłości. Pieniędzy w portfelu przybywa od mądrego inwestowania posiadanych środków” – podkreśla działacz związkowy.

I dodaje jeszcze: „Można powiedzieć, że z pełną świadomością Zarząd JSW nie sieje ziarna, z którego mógłby być obfity plon”. (źródło: Portal Krajowej Sekcji Górnictwa Węgla Kamiennego „Solidarność Górnicza”)

  1. KWK Jastrzebie-Bzie Ruch Jastzebie mogłoby spokojnie fedrowac jeszcze kilka lat (26b do zbicia 20 metrów, 25 tylko kombajn wstawić a na poziomie 400 i 800 jeszcze kilka ścian by się wykroilo)

  2. Marzy się związkowcowi że ruszy skup opału a ja ci mówię związkowcu za 10 groszy że dostaniecie po dupie i wcale nie bezie zysków

  3. Dżordż Lowerboj

    Panie Kozłowski, pana gdybanie można sobie wsadzić… między bajki.

    Może niech się pan publicznie pochwali, skoro zabiera pan głos w tematyce jaką pan podjął, jakie ma pan wykształcenie?

    Póki co to ja nie będę niczego przewidywał, tylko powiem co jest teraz: działanie ZZ jako organizacji przestępczych. Nie?

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
radiator
Idzie zima. Czy przetrwamy i wystarczy nam pieniędzy?