JSW: “Nie” dla “darowanych” pieniędzy

„Mamy problemy i dajemy gwarancję, że je przezwyciężymy. W trudnym okresie niezbędne jest wsparcie PFR w ramach tarczy antykryzysowej. Podobna sytuacja kryzysowa wystąpiła w latach 2015–2016, a poprawiająca się sytuacja rynkowa w 2017 roku pozwoliła na spłatę zobowiązań, wykup obligacji wyemitowanych na podstawie umowy zawartej z konsorcjum banków, a także na utworzenie i zasilenie w kwocie 1,8 mld zł funduszu stabilizacyjnego. W sumie, w krótkim czasie spłaciliśmy wielomiliardowe zobowiązania i corocznie realizujemy wielomiliardowe inwestycje. Jesteśmy wiarygodni, zawsze spłacamy nasze zobowiązania, nigdy nie korzystaliśmy z jakichkolwiek darowanych pieniędzy. Każda pożyczka dla JSW to bardzo dobry interes dla pożyczkodawcy i gospodarki.

Jesteśmy wiarygodni, zawsze spłacamy nasze zobowiązania, nigdy nie korzystaliśmy z jakichkolwiek darowanych pieniędzy. Każda pożyczka dla JSW to bardzo dobry interes dla pożyczkodawcy i gospodarki” – podkreśla Włodzimierz Hereźniak, prezes Zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej

Udowodniliśmy to wielokrotnie” – mówi Włodzimierz Hereźniak, prezes Zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej w rozmowie z portalem Parkiet.

„Teraz radzimy sobie lepiej” – zapewnia prezes JSW – „Bo mamy fundusz stabilizacyjny, wypracowany w czasie koniunktury. Nie rezygnujemy z kluczowych inwestycji, dzięki czemu żadna ze ścian wydobywczych na przyszły rok nie jest zagrożona. Jednak część planowanych w 2020 roku nakładów inwestycyjnych, po przeprowadzonej weryfikacji, zoptymalizowano lub przeniesiono na czas po ustąpieniu efektów pandemii i poprawie sytuacji finansowej Spółki. Pracujemy nad zwiększeniem efektywności drążeń wyrobisk górniczych. Zakładam, że w całym roku zrobimy ponad 70 km nowych wyrobisk, to byłby bardzo dobry wynik”.

 1. “Jesteśmy wiarygodni, zawsze spłacamy nasze zobowiązania,” Słowa hipokryty- A ja zapytam ! A gdzie spłacone zobowiązania finansowe które ponieśli górnicy JSW SA za lata 2015 -2017 a później wysłaliście ich do SRK i na emerytury ??? Gdzie deputaty węglowe które straciły się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki ???
  Wszystkie wpisy hejtujące powyższy tekst to trolling wiarygodnych i ućciwych zawsze spłacajacych swoje zobowiązania oszustów i kłamców !

 2. Panie Hereźniak a czy nie uważa Pan żeby te pieniążki przeznaczyć dla pracowników?? Już i tak załoga sporo wycierpiała przez COVID i dawno nie było nic płacone. Plany wydobywcze i przodki według planów. Dosyć już tego zaciskania pasa naszym kosztem. Cały czas inwestycje i fundusze stabilizacyjne, a brać górnicza robi za pół darmo. Dosyć tego zakłamania i oszukiwania załogi że jest kryzys. Dlaczego Pan sie wypowiada skoro nagroda nie pójdzie z pańskiej sakwy tylko ZAPŁACONE od państwa. Niech sie związki za to wezmą.

  1. Niech sie związki za to wezmą.
   Powiem tak starym polskim porzekadłem
   Kruk krukowi oka nie wykole , albo drugie
   Ręka rękę myje
   Mateosz ! Oj naiwny naiwny naiwny , jak dziecko we mgle !

 3. Panie Prezesie a co z tymi pracownikami co odeszli na emerytury w 2016 -2017 roku kto nam wyrównał pieniążki za poniesione wyżeczenia .MIJA SIĘ PAN Z PRAWDĄ .

 4. Zacznijcie robić czystkę i redukcję stanowisk biurowych porzecież to w głowie się nie mieści,aby tylko biurokratów było w biurach na kopalni. Tam szukać oszczędności a nie w pożyczkach. Siedzą i pierdzą w stołki a może połowa uczciwie pracuje.

 5. “Podobna sytuacja kryzysowa wystąpiła w latach 2015–2016, a poprawiająca się sytuacja rynkowa w 2017 roku pozwoliła na spłatę zobowiązań”

  Przepraszam, ale urlopy gornicze, wczesniejsze emerytury i przekazywanie kopaln do SRK nie jest zobawiazaniem podatnikow a nie JSW.
  Mi tez byloby zyc latwiej, gdyby ktos placil moje rachunki.

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Carte Blanche

Usługi wykończeniowe,
gładzie, malowanie, kafelkowanie
sufity podwieszane, sufity napinane,
panele podłogowe i ścienne,
montaż drzwi i parapetów.
meble na wymiar.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny