JSW: Nowe umowy z klubami!

Fot. jsw.pl

W środę w siedzibie Jastrzębskiej Spółki Węglowej doszło do spotkania zarządu JSW S.A. z prezesami trzech największych jastrzębskich klubów sportowych. Jak się okazuje, miało ono na celu podpisanie nowych umów sponsorskich z Jastrzębskim Węglem, JKH GKS Jastrzębie oraz GKS Jastrzębie. Jak informuje JSW, omówiono także zasady współpracy w obszarze sponsoringu w 2022 roku.

Ze strony strategicznego sponsora jastrzębskich klubów w spotkaniu udział wzięli prezes Tomasz Cudny oraz zastępca prezesa ds. pracy i polityki społecznej Artur Wojtków, który znany jest jastrzębskim kibicom z realnego wieloletniego zamiłowania do sportu.

“Działalność sponsoringowa jest dla nas fundamentem, na którym opieramy wizerunek Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Dzięki współpracy z zawodowymi klubami sportowymi, bez wątpienia, rozpoznawalność marki jest coraz większa, i to nie tylko w kraju, ale również w Europie” – powiedział Tomasz Cudny cytowany przez serwis jsw.pl. “Sport w działalności sponsoringowej Jastrzębskiej Spółki Węglowej odgrywa bardzo ważną rolę również dla naszych pracowników i mieszkańców regionu. Jesteśmy największym pracodawcą w regionie, nasi pracownicy są kibicami. Jesteśmy firmą odpowiedzialną społecznie i chcemy promować sport oraz zdrowy i aktywny styl życia wśród naszych pracowników” – podkreślił prezes Spółki.

Radości z efektów spotkania z zarządem JSW nie ukrywali prezesi Jastrzębskiego Węgla Adam Gorol i JKH GKS Jastrzębie Kazimierz Szynal, które to kluby od lat cieszą się wsparciem ze strony Spółki. Efektem są m.in. zdobyte w 2021 roku przez oba kluby mistrzostwa i Superpuchary Polski.

“Jesteśmy wdzięczni naszemu sponsorowi za wsparcie. Cieszymy się, że władze JSW rozumieją sport i emocje, jakie się z nim wiążą. My, działacze sportowi, zawodnicy oraz kibice doskonale wiemy, że gdyby nie Jastrzębska Spółka Węglowa nie bylibyśmy w tym miejscu, w którym dzisiaj jesteśmy” – przyznał sternik Jastrzębskiego Węgla Adam Gorol, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

W podobnym tonie wypowiedział się prezes JKH GKS Jastrzębie Kazimierz Szynal, który od piętnastu lat dowodzi klubem z Jastora. “Jastrzębska Spółka Węglowa jest strategicznym sponsorem jastrzębskiego sportu. Bez zaangażowania JSW nie byłoby hokeja, piłki nożnej czy siatkówki na tak wysokim poziomie. W imieniu całej społeczności hokejowej chcę podziękować Zarządowi JSW za wsparcie. Cieszymy się, że władze JSW wspierają zarówno sport profesjonalny jak i sport uprawiany przez dzieci i młodzież” – powiedział Kazimierz Szynal.

Radości nie ukrywał także prezes GKS Jastrzębie Marcin Ćwikła. “Bardzo się cieszę z kontynuacji tej współpracy. Ekspozycja na koszulkach meczowych tak uznanej marki, jaką jest Jastrzębska Spółka Węglowa, jest dla nas dużą nobilitacją. Pragnę podziękować zarządowi JSW S.A. z Prezesem Tomaszem Cudnym i Arturem Wojtkowem na czele za decyzję, ale również wsparcie w wielu innych obszarach, w których możemy realizować wspólne projekty skierowane do lokalnej społeczności. Współpraca z tak świadomie działającą organizacją to wielka przyjemność” – zapewnił Marcin Ćwikła.

Źródła: jsw.pl, jastrzebskiwegiel.pl, jkh.pl, gksjastrzebie.com

  1. Czy do wysokiego poziomu trzeba dużej ilości marnych niedofinasowanych klubów? Człowieku, puknij się, w siatkówce jesteśmy mistrzami świata, po co ci 100, 200 … klubów po wsiach. Szkoda czasu i benzyny. Zdobycie mistrzostwa świata nie jest żadnym wyczynem? Zdobycie klubowego mistrza Europy nie jest wyczynem? To gdzie bogate kluby Rosji, Włoch itp. Czego ty jeszcze chcesz. ŻENADA.

  2. A ile jest profesjonalnych klubów w Polsce grających w hokeja?-10 to samo w siatkówce wątpię by było 50-klubów! Zdobycie mistrzostwa w tych dyscyplinach nie jest żadnym Wyczynem!!!!!!z takimi budżetami z JSW!!!!!!

    1. Na czym polega siła najlepszych klubów np. Real , PSG, Ewerton , oczywiście na bogatym sponsoringu .
      Dlaczego Lublin czy Nysa sa na ostatnich miejscach , bo nie mają kasy na dobrych zawodników . Kasa rządzi swiatem . sportem . A druga sprawa to trenerzy . Zidane , Klop czy inni naprawdę są tacy dobrzy czy po prostu ich kluby stać na najlepszych zawodników ?

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kalendarz Kibica

Przewiń do góry
radiator
Idzie zima. Czy przetrwamy i wystarczy nam pieniędzy?