JSW: Nowy prezes poszukiwany

Rada Nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA ogłosiła dzisiaj, 19 stycznia, wszczęcie postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko Prezesa Zarządu JSW X kadencji.

Jak możemy dowiedzieć się ze strony Spółki, pożądane wymagania stawiane kandydatom (kandydatkom) na to stanowisko obejmują: wykształcenie wyższe o specjalności technicznej, ekonomicznej lub prawniczej, co najmniej 3-letnie doświadczenie zawodowe na stanowisku członka zarządu spółki kapitałowej czy instytucji finansowej, znajomość języka obcego, wreszcie – posiadanie cech osobowościowych takich jak odporność na stres, kreatywność, umiejętność pracy w zespole, samodzielność lub innowacyjność.

„Zgłoszenia w konkursie będą przyjmowane do 29 stycznia, a rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami, których aplikacje spełnią wymogi formalne, zaplanowano na 5 lutego w siedzibie firmy w Jastrzębiu-Zdroju” – podaje portal nettg.pl.

Dotychczasowy prezes JSW Włodzimierz Hereźniak został w poniedziałek, 18 stycznia, odwołany ze stanowiska bez podania przyczyn – w połowie trzyletniej kadencji Zarządu.

 1. Niech podziękuje Radzie Nadzorczej gdzie po po prostu w…. li a ci z Rady to niech wezmą siebie pod lupę i swoją uczciwosć.

 2. Pic na wodę i fotomontaż, nie podniecajcie się. Konkurs rozpisany bo ustawa tego wymaga a kandydat już pewnie z pół roku temu został w Warszawce namaszczony.

  1. Nie martw się ty nigdy tam nie dotrzesz na górę oby dali chłopa z dużymi jajami by mógł to towarzystwo wzajemnej adoracji ustawić odpowiednio. Do tego zrobić redukcję w biurach bo pasożytów pobierajacych pensje jest tam dużo . W dobie komputeryzacji zmiejszac biurokrację. Ci co pracują w tych biurach to może połowa uczciwie pracuje i ma coś do robienia reszta to jak w miesiacu wyjdzie uczciwej pracy 1,5 tyg to jest dobrze. To jest marnowanie kasy a jak wiadomo niezła kasę biorą te lenie za biurkami.

   1. Naiwny jesteś jeśli myślisz że cokolwiek się zmieni. We wszystkich spółkach skarbu 80% kadry to same pociotki które dostały robotę “po linii i z ramienia” i NIC i NIKT tego nie zmieni bo to zwyczajny bonus dla ekipy rządzącej która może tam wciskać swoje rodziny i znajomków. By cokolwiek w temacie faktycznie drgnęło spółki musiały by przejść całkowicie w ręce prywatne ale… o tym nasi włodarze też zawczasu pomyśleli i skroili ustawę która tego zakazuje. Słowem – beton, nie do ruszenia. Jak śledzisz losy takich spółek to powinieneś wiedzieć że nie tak dawno w “pewnej spółce” po larmie jaki podnieśli związkowcy zwolniono 48 osób z dyrekcji (a dokładnie to przeniesiono do innych spółek) a za pół roku w tejże przyjęto 112 nowych osób :-))).

    1. Dlatego ludzie teraz nie maja honoru za grosz. Szmacą się i sprzedają za parę srebrników. Później każdy w Spółce czy biurze wie jaki pociotek załatwił pracę i widzą. Każdy za plecami później gada i z takimi juz trzeba uważać bo to gumowe ucha gdzie jak cos nie tak to swoim pociotkom gadają. Takie kabelki na usługach pociotków. Przyjdzie taki czas że beda lecieć z tych stołów oj przyjdzie! Tylko stracić twarz jest łatwo ale bardzo trudno ją odzyskać. dla mnie tacy ludzie to nic nie znaczą bo są sprzedajni i nieuczciwi. Ponieważ jak ktoś chce zdobyć pracę to uczciwie ale to są ludzie którzy wiedzą co to znaczy.

     1. Ludzie “honorowi” to łopatami śnieg odgarniają… Tak niestety jest ten świat urządzony 🙁

 3. Ja się zgłaszam ! Oferuję wszystkim Górnikom pewne wyjazdy z temperaturą ! No i oczywiście Hawajska dla Wszystkich !!!

 4. Jedyną osobą , która by to ogarnęła jest tylko były w-ce prezes ds technicznych . Pierwsze to powinien wywalić na zbity py.k starych dzia.ów związkowców. Przynajmniej 3. By nie mieli żadnego wpływu na obsadzanie stanowisk.

  1. Popieram. Dziadów wywalić bo to tłuste koty ryją i robią złą robotę neich się weżmi za nich cBA i zobaczy jakie lody kręća juz nie wspomne o załatwianiu stołków pociotkom nieuczciwie jak i inne rzeczy ZZ za bramę i płacone mają mieć pensje ze składek

  2. Rada nadzorcza to zwykle pasożyty. Co oni wnoszą od siebie – nic. Co wynoszą dużo kasy. Na czym się znają. Ano jak sobie zrobić dobrze. Jaka odpowiedzialność. Żadna. Jeszcze jakieś babsko chcą zrobić Prezes. Biedny ten nasz kraj

 5. Ja,ja,ja chcę .Wybierzcie mnie nic nie robić a kasę trzepać. Mam górniczą zawodówkę chyba się nadam ? Umiem czytać i pisać.

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Skup aut

Skup, złomowanie samochodów.
Gotówka i umowa od ręki.
Dojazd do klienta.
Wieloletnie doświadczenie i profesjonalizm.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny