JSW: Oni wciąż pomagają medykom

„Ratownicy górniczy ze wszystkich kopalń Jastrzębskiej Spółki Węglowej od trzech miesięcy pracują przy pacjentach chorych na Covid-19. Co tydzień do pracy w szpitalu tymczasowym zorganizowanym w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach oddelegowanych jest 28 naszych pracowników” – informuje „Jastrzębski Węgiel”, gazeta Grupy Kapitałowej JSW.

„Ponadto, ratownicy górniczy są ogromnym wsparciem w 5 szpitalach. W Jastrzębiu-Zdroju, Wodzisławiu Śląskim, Raciborzu, Knurowie oraz Rybniku. W zależności od zapotrzebowania, codziennie do każdego z nich oddelegowanych zostaje od 2 do 4 osób” – dowiadujemy się.

„Łącznie do tej pory w szpitalach rejonowych pracowało już ponad 130 ratowników górniczych. Natomiast w szpitalu tymczasowym zlokalizowanym w MCK w Katowicach oraz w szpitalu MSWiA w Katowicach oddelegowanych było ponad 360 ratowników” – pada na koniec. (źródło: „Jastrzębski Węgiel”)

Wpisy na temat “JSW: Oni wciąż pomagają medykom”

  1. Już myślałem, że znowu mowa i naszych policjantach superbohaterach którzy oddali krew i musi być o tym głośno hahha

  2. Na czym polega pomoc w takich szpitalach, czy byli przeszkoleni medycznie, wielki szacunek dla ratowników górniczych!

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
PSE
Trudny kompromis