JSW: „Osobowością Roku są wszyscy pracownicy!”

Artur Dyczko, zastępca prezesa Zarządu JSW ds. technicznych i operacyjnych, został uhonorowany tytułem Osobowości Roku. Laureat jest jednocześnie prezesem Fundacji JSW SA oraz szefem Sztabu Kryzysowego JSW SA.

fot. JSW/D. Lach

Kapituła Górniczego Sukcesu Roku przy GIPH, nadając to wyróżnienie, doceniła szczególny wkład Artura Dyczko w utrzymanie produkcji w kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej i perfekcyjne kierowanie sztabem kryzysowym, koordynującym działania produkcyjne i profilaktyczne w czasie pandemii. Wyraziła też uznanie laureatowi za olbrzymie zaangażowanie w działania Fundacji JSW, dzięki którym służba zdrowia w regionie uzyskała niebagatelne wsparcie finansowe oraz za organizację akcji honorowego krwiodawstwa i oddawania osocza przez ozdrowieńców dla chorujących na COVID-19. W sumie, w przeprowadzonych akcjach uczestniczyło 1658 osób, które oddały 568 litrów krwi oraz 102 litry osocza.

„Tytuł Osobowość Roku w Konkursie Górniczy Sukces Roku to dla mnie wielki honor. Tak naprawdę Osobowością Roku są wszyscy pracownicy Jastrzębskiej Spółki Węglowej, którzy w ciężkich czasach pandemii byli skoncentrowani na walce nie tylko z wirusem, ale przede wszystkim walczyli o swoje miejsca pracy. To dzięki ich ogromnej mobilizacji wygraliśmy walkę z pandemią w najtrudniejszym czasie dla kopalń. Dzięki nim jesteśmy gotowi z takim samym poświęceniem stawić czoła kolejnym wyzwaniom” – mówi wiceprezes Dyczko.

Utrzymanie ciągłości produkcji, wywiązywanie się z kontraktów, dbałość o jakość i terminowość dostaw dla kontrahentów – to zadania produkcyjne. Jednak trzeba pamiętać, że olbrzymim wysiłkiem było wsparcie pracowników JSW dla stacji sanepidu. Gotowość do pomocy w każdej sytuacji stała się znakiem rozpoznawczym załogi.

„Walczyliśmy nie tylko o utrzymanie miejsc pracy i z koronawirusem, ale stoczyliśmy również walkę z hejtem, który dotykał górników i ich rodziny. Dziękuję wszystkim za udział w akcji 'STOP HEJTOWI! Nie oczerniaj górnika’. Cieszę się, że Kapituła dostrzegła również działalność Fundacji JSW. To ważne, bo przecież jej fundatorami są wszyscy pracownicy Spółki. Wsparcie dla szpitali, zakup respiratorów za prawie milion złotych i pomoc dla samorządów lokalnych to dowody zjednoczenia firmy ze społecznością lokalną. Dziękuję także Włodzimierzowi Hereźniakowi, byłemu prezesowi JSW, który zgłosił mnie do tej nagrody” – podkreśla Artur Dyczko, wiceprezes JSW ds. technicznych i operacyjnych.

Mimo pandemii Spółka mocno zaakcentowała swój związek z tradycją walki o wolność. Czterdziesta rocznica Porozumienia Jastrzębskiego, czterdziestolecie powstania Solidarności, setna rocznica zwycięstwa nad bolszewikami w Bitwie Warszawskiej, 102. rocznica odzyskania niepodległości i uroczyste upamiętnienie Żołnierzy Niezłomnych stały się okazją do patriotycznego koncertu transmitowanego online przez Internet.

„Możemy być strudzeni, ale wciąż jesteśmy niepokonani. Tak było, jest i będzie, bo taką tradycją jest przesiąknięta ziemia, na której żyjemy i pracujemy. Udowodniliśmy to wszyscy po raz kolejny. Szanowni Państwo, Pracownicy JSW i Mieszkańcy naszego regionu, w hołdzie Państwu składam to wyróżnienie” – podkreśla wiceprezes Artur Dyczko. (źródło: JSW)

Wpisy na temat “JSW: „Osobowością Roku są wszyscy pracownicy!””

  1. Jeszcze nie zakończyła się walka z coronavirusem a to że górnicy mieli w przysłowiowej d….pie zalecenia i się nie stosowali do nich to każdy miał prawo wyrażać oburzenie. Sam widziałem sąsiadów gdzie wtedy były obostrzenia a ci stali przy garażu i w 4 nawet maseczki nie na twarzy ogladali z komórki filmiki i opowidali sobie kaWAŁY TO WIADOMO ZE WIRUS SIĘ ŁĄTWO PRZENOSIŁ.

    1. Na ciebie też się przeniósł że pier…..niczycz takie bzdety, tak jak by tylko górnicy nie stosowali się do zaleceń i obostrzeń, tacy właśnie ludzie jak ty prezentują ten chory i zawistny naród.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry