JSW: Podwyżka płac? To już pewne!

fot. JSW

„Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. informuje, że dzisiaj (28 kwietnia) podjął uchwałę o wprowadzeniu od dnia 1 lipca 2021 roku wzrostu stawek płac zasadniczych o 3,4 procent dla wszystkich pracowników JSW S.A. Powyższa decyzja oznacza wzrost kosztów pracy w Spółce w skali roku o około 110,0 mln zł” – czytamy w raporcie bieżącym JSW.

Serwis energia.rp.pl zauważa, że sama JSW, bez spółek zależnych, zatrudnia 22 tysiące osób. Średnie miesięczne wynagrodzenie w Spółce w 2020 roku wynosiło 10,23 tys. zł, podczas gdy w roku 2019 było to 10,79 tys. zł.

To kolejna pozytywna dla załogi decyzja Zarządu JSW pod kierownictwem nowej prezes Barbary Piontek. Wcześniej Zarząd zgodził się też na wydłużenie gwarancji zatrudnienia pracownikom o kolejne 10 lat. Takie uprawnienie załoga otrzymała w 2011 roku – przy okazji debiutu Spółki na warszawskiej giełdzie. (źródło: JSW, energia.rp.pl)

 1. Siemanko Pioter ,rozumuje tak że liczysz na wygraną swoich kolesi z PO i bedą wycierać umowami swoje dupska i zmieniać na swój sposób całą Polskę ,nie zapominaj jak twoi koledzy strzelali kulami gumowymi do górników to się działo za rządów Ewci i za tak myślących ludzi jakim jesteś ty to jest mi wstyd ,swoje myśli i zamiary przenieść gdzie indziej bo dla mnie to jesteś nikim ,widać że życie bardzo cię poturbowalo i masz klapki na oczach a może zeza i myślisz jak było tak ma być czyli po staremu !

  1. Policja strzelała gumowymi kulami do bandytów , więc na nic innego nie zasługiwali.
   Akurat PO nie popieram.

 2. Siemanko krety.
  Waszym przeciwnikom i mnie chodzi o to ,że możecie dostawać i 50 tyś na m-c , jeśli na to sobie zrobicie . Natomiast jeśli bierzecie 1,5 mld pożyczki z PFN na bieżącą działalność i inwestycje ponieważ skończyliście rok 2020 ze stratą i w tym samym momencie dostajecie podwyżki to jest to chore.

  Wasze kochane ZZ kiedys Was zaorają tak jak PGG, bo chyba nie wierzycie że ta szumna umowa społeczna coś znaczy . Rząd i ZZ bija medialna pianę a za dwa lata można będzie sobie podetrzeć ta umową.

  1. Roman tępogłowy

   Większe zarobki = Większe składki odprowadzane na 18 związków zawodowych na kopalni . Średnio ” cwany” górni nalezy do jednego związku a jest sympatykiem dwóch i to daje te 3 procent zarobków oddawane tłustym kotom co raz w roku zrobią grila na tarasie przy Hadesie albo Zielonym oczku . Emerytów to wy-ulali bez mydła i wazeliny tak zupełnie na sucho !

 3. Kierowca Bombowca

  Pracownicy bardzo dobrze wiedzą kiedy i ile dostają. Po co znowu te zbędne informacje ? Redakcja nie widzi co tu się dzieje w komentarzach? Chcecie ludzi dzielić i awantury robić? Ci zazdrośni ludzie zamiast walczyć o swój pieniądz, to by chcieli, żeby każdy dookoła miał mniej..

 4. Gratuluję redakcji za umieszczenie informacji dotyczącej podwyżek w JSW żeby rozpocząć gownoburze w śród zazdrosnych dzbanów 🙂 lubicie widzę robić ferment 🙂 na co komu ta informacja ? Na prawdę już nie macie o czym pisać ?? Czy też Wam żal d…pę ściska ?

  1. Mam schowaną maszynę drukarską ,jeszcze używaną za czasów komuny. Potrzebuję farby. I osób chętnych do roznoszenia ulotek.
   Trzeba zacząć walczyć z tymi cofającymi nas o wieki pseudo rządem.

 5. Do Pawła gdzie ty nierobie pracujesz że wyzywasz ludzi którzy pracują na kopalni ,
  do Dżordz masz szkody górnicze to dostaniesz odszkodowanie ,ciągle atakujesz ,
  wszystko ci nie pasuje ,jesteś starym zgorzkniałym człowiekiem ,człowieku swoim gadaniem niczego nie zmienisz ,
  upłynie trochę czasu i będą pomału likwidować kopalnie ,lebry wreszcie przestaną pluc jadem na górników ,
  będą tylko wspomnienia o kopalniach i górnikach .
  Dajcie sobie na wstrzymanie lebry których rozrywa zazdrość ,tylko nie pomyślisz o tym jaka ciężka i niebezpieczna praca jest pod ziemią i należy się szacunek tym ludziom .

 6. Tym nierobom dać podwyżki straty ma Spółka a podwyżki daje. Robia 4 g dziennie a zrabiają jak by robili na okrągło 24 g

  1. Peowski redaktorek nie ma ciekawego artykułu,interesuje się spółka węglowa i podwyżkami dla pracowników ,
   jest to sprawa spółki ,pisanie takich artykułów ,doprowadza do nienawiści i zazdrości ludzi ,szczególnie w obecnych czasach .Górnicy ciężko pracują w brudzie ,w wodzie w kurzu .
   Kto nie zna ich pracy niech siedzi cicho na dupie .

 7. Dżordż Lowerboj

  Czyli dojenia kasy z podatnika ciąg dalszy.

  Poza tym rabunkowe wydobywanie nikomu niepotrzebnego węgla i narastanie szkód górniczych.

  Czy coś pominąłem?

   1. Kochasiu chłopaka (loverboy) twoja niepełnosprawność umysłowa dyskwalifikuje cię po wsze czasy, poczytaj sobie debilu opinie o swoich wypocinach pod każdym artykułem na każdy temat. Jesteś anty wszystkich i wszystkiego, zamknij wreszcie swoje uwagi w ciasnym umyśle, za te szkody górnicze w twojej głowie odszkodowania nie będzie.

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kancelaria Rachunkowa

Prowadzenie ksiąg rachunkowych,
podatkowej księgi przychodów i rozchodów,
ryczałtu ewidencjowanego,
usług kadrowych,
sporządzanie deklaracji,
weryfikacja dokumentów.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny