JSW: Podwyżka z powodu inflacji?

W środę, 12 stycznia, w Jastrzębskiej Spółce Węglowej odbyło się spotkanie związków zawodowych z Zarządem. Związkowcy domagają się podwyżek, a jako powód wskazują na rosnącą inflację.

fot. JSW

„To było dopiero pierwsze spotkanie. Zaczęliśmy od omówienia sytuacji finansowej, analizujemy też, co się będzie działo i co się może wydarzyć w tym roku i na tej podstawie będziemy potem ewentualnie wnioskować o podwyżkę wynagrodzeń” – powiedział w rozmowie z portalem nettg.pl Paweł Kołodziej, przewodniczący Federacji ZZG JSW.

Póki, co pojawiły się informacje, że związkowcy z JSW chcieliby, aby podwyżki wyniosły 8 procent, czyli mniej więcej tyle, ile wynosi oficjalny wskaźnik inflacji. Tych informacji nie potwierdza jednak Paweł Kołodziej.

„Na razie nie przedstawiliśmy jeszcze naszych oczekiwań Zarządowi. Najpierw musimy po prostu dowiedzieć się, jaka jest sytuacja Spółki. Chcielibyśmy zakończyć te rozmowy w styczniu, wtedy też podwyżki mogłoby zacząć obowiązywać od początku roku. Natomiast trudno na razie coś przesądzać i powiedzieć, czy to się uda” – wskazał związkowiec.

„Wszyscy widzą, co się dzieje i jaka jest inflacja. Wszędzie są coraz większe presje na podwyżki. Chcielibyśmy, żeby na pewno zostały zachowane realne płace. Natomiast wtedy, kiedy mamy do czynienia z inflacją i nie ma podwyżek, to realna płaca i siła nabywcza spada” – argumentuje Paweł Kołodziej. (źródło: nettg.pl)

  1. Czytam, że wydobycie spadło o 5%, a podwyżki bo inflacja, dobrze, że inflacja nie nie dotyczy innych branż i emerytów. Czy to jest normalny kraj?

    1. Dotyczy, dotyczy, ale trzeba podnieść tyłek z fotela i działać, a nie pisać głupie komentarze. A te twoje 5% to śmiechu warte jest.

  2. To pazerne pasibrzuchy ciągle tylko mało i mi mało to niech związkowcy zabiorą zbiór kartki i deputaty węglowe to będą mieli na podwyżkę

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
radiator
Idzie zima. Czy przetrwamy i wystarczy nam pieniędzy?