JSW: Prezes z nadania politycznego?

„Reprezentatywne Organizacje Związkowe JSW S.A. już 18 stycznia miały pełną wiedzę o tym, że rozpisany konkurs na prezesa JSW S.A. będzie fikcją a następcą odwołanego bez podania przyczyn Włodzimierza Hereźniaka zostanie Pani Profesor, pewnie doskonały wykładowca i ekonomista, ale bez doświadczenia w kierowaniu wielką, giełdową firmą górniczą, jaką jest JSW S.A.” – czytamy w oświadczeniu Reprezentatywnych Związków Zawodowych JSW S.A.

„Pracownicy JSW S.A. doskonale pamiętają rok 2015 i to, gdzie wskutek nieudolnego zarządzania znalazła się Jastrzębska Spółka Węglowa. Za błędy zarządzających zapłaciła wyłącznie załoga. Pracownicy ocalili tę firmę i swoje miejsca pracy, godząc się na czasowe obniżenie wynagrodzeń. Osobom odpowiedzialnym za naszą Spółkę z ramienia właściciela przypominamy, że JSW S.A. była wtedy o krok od ogłoszenia upadłości. Nie chcemy dopuścić do powtórzenia tamtej sytuacji i dlatego zrobimy wszystko co możliwe, aby nasza Spółka nadal mogła się rozwijać i była pewnym miejscem pracy, gdzie pracownik jest godziwie wynagradzany i szanowany” – zapewniają związkowcy.

„Reprezentatywne Organizacje Związkowe działające w Jastrzębskiej Spółce Węglowej S.A. oświadczają, że załoga nie weźmie na siebie odpowiedzialności za przyszłość Spółki i nie powtórzy się sytuacja, że za błędy w zarządzaniu nieudolnych menedżerów zapłacą znów pracownicy. Czas na to, aby odpowiedzialność spadła na chowających się za immunitetami polityków, ustawiających w zaciszu swoich gabinetów kolejne konkursy na zarządzających wielkimi spółkami giełdowymi” – pada w pewnym momencie.

 1. Dżordż Lowerboj

  Bo uczciwe ZZ uczciwych górników nie chcą, żeby nowa/nowy prezes był TYLKO z politycznego nadania.

  Albowiem nowa/nowy prezes ma być owszem z poltycznego nadania, ale od początku podporządkowany tłustym kotom z ZZ.

 2. “Pracownicy JSW S.A. doskonale pamiętają rok 2015 i to, gdzie wskutek nieudolnego zarządzania znalazła się Jastrzębska Spółka Węglowa. ” Przypomnieć chciałem że podstawowym hasłem pana przewodniczącego Romana Brudzińskiego z Solidarności na cechowni KWK Zofiówka było hasło “Zagórowski musi odejść ” Według mnie, a przepracowałem całe zawodowe życie na dole na tej kopalni, był to najlepszy prezes w tej firmie .Niedobry dla związków zawodowych bo im się nie kłaniał ! Kolejna kwestia “Za błędy zarządzających zapłaciła wyłącznie załoga. Pracownicy ocalili tę firmę i swoje miejsca pracy, godząc się na czasowe obniżenie wynagrodzeń. ”
  To prawda że zapłaciła załoga i załodze w roku 2018 znaczną część utraconych zarobków zwrócono . Okradziono, dzięki niekorzystnym zapisom i układom Reprezentatywnych Organizacji Związkowych JSW S.A. , emerytów którzy odeszli do SRK z Jastrzębia oraz Krupińskiego . Do dzisiaj nie dostali ani złamanego grosza z tych utraconych pieniędzy . Nie wspominam już o tysiącach emerytów JSW członków Reprezentatywnych Organizacji Związkowych JSW S.A. , którzy do dzisiaj ani deputatu ani węgla ani 10000 tyś rekompensaty za utracony deputat nie zobaczyli . Komu to zawdzięczamy ? Oczywiście wiadomo komu

  1. Masz świętą rację Zagórowski przeciwstawiał się związkowcom po szkołach górniczych którzy mówili mu jak ma zarządzać firmą giełdową i musiał odejść.
   Baranie łby traktują kopalnie jak dojną krowę a górników jak tępych ryli dzięki którym mogą srać w stołki kosztem firmy.

 3. Panowie górnicy(i panie). Proszę nie płakać, bo sami najgłośniej wrzeszczeliście żeby iść na wybory i wybierać jedynie słuszną partię. Nawet w tym celu zdemolowaliście siedzibę JSW, a Wasze(chyba) kobiety tłukły się garami. Teraz się obudziliście? I jakoś wcale mi Was nie żal.

  1. rycerz na koniu

   Jestem za pasożyt za bramę a nie czepie profity i kręca niezłe wałki. Sprowadzić tam CBA aby ich przetrzebili i sprawdzli te nie czyste czasem układy i tych pociotków co załatwili iim robote w pierszej kolejnosci bym zwonił bo to nieroby a załatwili im parce i inni ludzie z dobrymi papierami nie mogli się dostać doyś kumoterstwa i załatwiania pod stołem pracy czy za łapówki!!!!! Ile to bezie w tej Polsce trwało. Za łapówkarstwo to do paki p[owinni wsadzać to by się bali brać

 4. A ta Pani Profesor ma chyba imię i nazwisko…chyba to nie tajemnica? Mam nadzieję, że tylko przeoczenie Redakcji.

 5. Emir z jastzebia

  ZZ zabrane to zło i mścicielem manipulują ciemnota górników niektórych niech nowa prezes zrobi porządek z tymi nierobami pijusami. Dosyć szemranych interesów niech nowa prezes przyjrzy się jak załatwiają pociotków pracę albo jakimi metodami dosyć tego!

 6. LOWERBOJ masz mój głos! Racja, trzeba uświadomić koniec pewnych przywilejów i kasowanie wypłat za nicnierobienie.

 7. Mam jedno spostrzeżenie. Za górnictwo czy też za spółki skarbu państwa odpowiedna jeden z ministrów. I to w jego kompetencji powinno być powołanie prezesa spółki. Natomiast prezes powinien powołać swoich zastępców. To się nazywa odpowiedzialność indywidualna za decyzje personalne. Takiej obecnie odpowiedzialności nie ma. Minister woła sobie “swoich członków Rady Nadzorczej” i daje polecenie wybrać prezesa “X”. Rada Nadzorcza organizuje konkurs ludzie osoby składają dokumenty choć z góry pan minister i część Rady Nadzorczej już wie kto nim zostanie i tak samo się dzieje ze zastępcami. Jak Zarząd w ten sposób zawali dostanie sowitą odprawę. Minister członkowie Rady Nadzorczej i prezesi nie ponoszą żadnej odpowiedzialności i pod tym względem Związki Zawodowe maja rację. Tak było i tak jest, może kiedyś to się zmieni.

  1. @PIOTR SZEREDA – “Zapomniał wół jak cielęciem był”: :-))). Trzeba być samemu w porządku by innym wytykać błędy.

  2. Pan raczy sobie przestać żartować z forumowiczów, z ludzi zatrudnionych w JSW i z ludzi w ogóle. Hipokryzja poziom Arcymistrz !

  3. Przeciez zwiazki proponowaly,nawet nawolywaly aby gornicy glosowali na jedynych kandydatow z jedynej slusznej partii,i jedynie niezaleznego prezydenta….od opozycji,za bułkę żeście się sprzedali….to o co wam chodzi…
   wg.zwiazkow ktorzy tylko jednej partii służą uważają gornikow za idiotow?bo nie rozumie…. czyżby pani prezes byla od tuska,buzka,holowni🤔🤔🤔🤔🤔

  4. Pan pełniąc w swoim życiu pewne funkcje czy to związkowe czy w spółdzielni mieszkaniowej czy teraz w Radzie Miasta poniósł choć raz indywidualną odpowiedzialność?

  5. Panie szereda,pan to mówisz prywatnie czy służbowo, bo jeśli prywatnie to robisz krecią robotę PiSowi. szczekasz jeno o czymś czego inni tak jak pan .się domyślają. Natomiast jeśli służbowo to dziwię się , że jako przewodniczący rady miasta i prezes spółdzielni ( chyba żeś pan kto inny) nie przedstawiasz żadnych dowodów na istnienie takiegoż procederu.i jesteś pan tylko zwykłym podgrzewaczem. Lub karierowiczem, który widząc być może bliski upadek PiSu próbuje wyjść na męża opacznościowego i w stosownej chwili zawołać. Bracia górnicy a nie mówiłem. A urwawszy kawał sukna, sobie załatwić ciepłą posadkę. Panowie górnicy uważajcie na takich podżegaczy nie dajcie się ponieść ich obietnicom Mieliście czas żeby zmądrzeć.

 8. Panowie z związków zawodowych powinni mieć swoje biura poza kopalniom i utrzymywać się że składek związkowców ,a oni są na etatach i co miesiąc biorą grube pieniądze .

  1. Oczywiście że tak. Siedzą w tych Lancią pachnie i nic nie robią pensja płacona że składek nie będzie dobrze jak takie kwiatki są

 9. Dżordż Lowerboj

  Pani profesor ma większe jaja, niż wszystkie tłuste koty razem wzięte.

  Margeret Tatcher też wiedziała, gdzie jest miejsce górników.

  Pies już nie powzoli, aby znów nim kręcił ogon.

  1. Dżordż Lowerboj

   Ooo, jaki prawy i sprawiedliwy sie odezwał.

   W dodatku Polak katolik kulturalny inaczej.

   Zakazywać to sobie możesz. Załóż swoje prywatne forum dyskusyjne i tam możesz sobie rządzić.

   Nie pozdrawiam.

   1. No nareszcie loverboj dostał po ya ya ch za debilne komentarze, niby mądre, naukowe takie typowo czeskie. Cwyć się w pracy za robotę, za którą ci płacą gupole.

   2. Dżordż Lowerboy

    Szanowny Panie.

    Jestem pod niekłamanym wrażeniem Pana wnikliwej wypowiedzi.

    Moje życie już nie będzie takie same, a mój dotychczasowy światopogląd legł w gruzach. Jest Pan wielki!

  2. Racja niech pokaże gdzie miejsce tych upadających psów związkowych
   Niech pokaże nowa prezes jaja bo wielu facetów tych jaj już nie ma puste wydmuszki

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
Poprzedni
Następny