JSW refunduje zakup szczepionek

JSW jest przygotowana do minimalizacji ryzyka zarażeniem koronawirusem. W Spółce obowiązują wszystkie dotychczasowe zalecenia i obostrzenia wprowadzone w początkowym okresie pandemii. Dyrektorzy zakładów będą wyciągać surowe konsekwencje w stosunku do osób, które nie stosują się do zaleceń i decyzji Zarządu oraz Sztabu Kryzysowego JSW.

Pracę załóg górniczych tak zorganizowano, aby ograniczyć kontakty pracowników pracujących na różnych zmianach

Od 12 marca 2020 roku sytuację w zakładach JSW na bieżąco monitoruje Sztab Kryzysowy, którego pracami kieruje Artur Dyczko, zastępca prezesa Zarządu JSW ds. technicznych i operacyjnych. W jego skład wchodzą dyrektorzy kopalń, szefowie zakładów i biur zarządu JSW.

„Przypominamy pracownikom, że decyzje Sztabu Kryzysowego ciągle obowiązują i należy ich przestrzegać. W dalszym ciągu nadrzędnym celem wszystkich działań jest zapewnienie bezpieczeństwa pracowników i ciągłości produkcji. Tylko odpowiedzialne działanie pozwoli nam zminimalizować skutki pandemii. Zdrowie pracowników i ich rodzin jest priorytetem dla zarządu JSW. Dlatego apeluję do pracowników Spółki o odpowiedzialną postawę w pracy i poza nią. Noszenie maseczki, dezynfekowanie rąk i utrzymywanie dystansu społecznego to podstawowe zasady, do których musimy się stosować” – apeluje Artur Dyczko, szef Sztabu Kryzysowego JSW.

Wśród obowiązujących reguł jest między innymi ograniczenie liczby osób w windach zjeżdżających pod ziemię i wyjeżdżających na powierzchnię. Górnicy używają ochronnych masek i okularów nie tylko na stanowiskach pracy, ale także w drodze do nich. JSW kupiła dla każdego pracownika maseczki wielokrotnego użytku. Systematycznie prowadzona jest dezynfekcja najbardziej newralgicznych miejsc – łaźni, lampowni, cechowni i ważnych ciągów komunikacyjnych oraz wind górniczych, odkażane są także podziemne kolejki i dworce. Codziennie odbywa się pomiar temperatury ciała wchodzących na teren zakładu pracowników. Pracownik, u którego zanotowano temperaturę powyżej 38 stopni Celsjusza, nie będzie wpuszczany na teren zakładu i zostanie poproszony o kontakt ze swoim lekarzem rodzinnym.

Pracę załóg górniczych tak zorganizowano, aby ograniczyć kontakty pracowników pracujących na różnych zmianach. Do zakładów nie są wpuszczane osoby postronne, w kopalniach wydzielono izolatki dla pracowników, którzy zaobserwują u siebie objawy choroby. Każdy pracownik Spółki ma też bezwzględny obowiązek bezzwłocznego zgłaszania pracodawcy faktu skierowania na kwarantannę oraz informowania o zagrożeniu koronawirusem w swoim najbliższym otoczeniu.

Spółka ograniczyła wizyty interesantów zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Wszystkie osoby mające do załatwienia sprawy są proszone o odłożenie wizyty i o kontakt telefoniczny lub drogą e-mailową. Dla zachowania bezpieczeństwa funkcjonowania niektóre pomieszczenia w zakładach objęte są zakazem wstępu, na przykład stacje geofizyki górniczej, dyspozytornie ruchu zakładu górniczego, dyspozytornie gazometrii, pomieszczenia JSW IT SYSTEMS, pomieszczenia maszynistów wyciągowych oraz kopalniane stacje ratownictwa górniczego. Ponadto zarząd JSW podjął decyzję o refundowaniu pracownikom zakupu szczepionek przeciwko grypie. (źródło: JSW)

Wpisy na temat “JSW refunduje zakup szczepionek”

  1. a ja widział jak sprzątaczki które sprzatają biura są razem ze sobą w kupie i nie mają maseczeki a co ich nie obowiązuje to? Biurwy się pozamykają kasę biorą za nic nie robienie a my na nich bakamy. Pozwalniac połowe z tych biurowców nierobów jednych

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry