JSW sięga do “zaskórniaków”

„Środki uzyskane z tytułu umorzenia certyfikatów FIZ zostaną wykorzystane zarówno na cele związane z bieżącą działalnością Spółki, w tym na regulowanie zobowiązań wobec kontrahentów, oraz na działalność inwestycyjną” – informuje JSW (fot. pixabay)

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej poinformował kilka dni temu o podjęciu uchwały w sprawie umorzenia Certyfikatów Inwestycyjnych JSW Stabilizacyjnego Funduszu Inwestycyjnego Zamkniętego serii A – na łączną szacowaną kwotę około 300 mln złotych.

Przypomnijmy, że FIZ został utworzony przez Spółkę w celu przeciwdziałania potencjalnym zagrożeniom, związanym z pogorszeniem płynności, jej stabilizacji, jak również w celu ograniczenia wpływu ryzyka zmienności cen węgla i koksu na utrzymanie ciągłości prowadzenia działalności operacyjnej i inwestycyjnej Grupy Kapitałowej.

„Środki uzyskane z tytułu umorzenia certyfikatów FIZ zostaną wykorzystane zarówno na cele związane z bieżącą działalnością Spółki, w tym na regulowanie zobowiązań wobec kontrahentów, oraz na działalność inwestycyjną” – informuje JSW.

Spółka podała również, że wartość bilansowa inwestycji w portfel aktywów FIZ wynosiła 782,7 mln złotych na dzień 30 września 2020 roku. Z kolei, jak przypomina portal wnp.pl, to już kolejna, trzecia z rzędu, taka operacja w tym roku.

Wpisy na temat “JSW sięga do “zaskórniaków””

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

WordPress Lightbox Plugin
Przewiń do góry