JSW sięga do “zaskórniaków”

„Środki uzyskane z tytułu umorzenia certyfikatów FIZ zostaną wykorzystane zarówno na cele związane z bieżącą działalnością Spółki, w tym na regulowanie zobowiązań wobec kontrahentów, oraz na działalność inwestycyjną” – informuje JSW (fot. pixabay)

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej poinformował kilka dni temu o podjęciu uchwały w sprawie umorzenia Certyfikatów Inwestycyjnych JSW Stabilizacyjnego Funduszu Inwestycyjnego Zamkniętego serii A – na łączną szacowaną kwotę około 300 mln złotych.

Przypomnijmy, że FIZ został utworzony przez Spółkę w celu przeciwdziałania potencjalnym zagrożeniom, związanym z pogorszeniem płynności, jej stabilizacji, jak również w celu ograniczenia wpływu ryzyka zmienności cen węgla i koksu na utrzymanie ciągłości prowadzenia działalności operacyjnej i inwestycyjnej Grupy Kapitałowej.

„Środki uzyskane z tytułu umorzenia certyfikatów FIZ zostaną wykorzystane zarówno na cele związane z bieżącą działalnością Spółki, w tym na regulowanie zobowiązań wobec kontrahentów, oraz na działalność inwestycyjną” – informuje JSW.

Spółka podała również, że wartość bilansowa inwestycji w portfel aktywów FIZ wynosiła 782,7 mln złotych na dzień 30 września 2020 roku. Z kolei, jak przypomina portal wnp.pl, to już kolejna, trzecia z rzędu, taka operacja w tym roku.

Wpisy na temat “JSW sięga do “zaskórniaków””

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Badania prenatalne

Badania Prenatalne NFZ.
Wyliczenie ryzyka możliwości
wystąpienia chorób genetycznych,
wykluczenie wad rozwojowych płodu,
potwierdzenie dobrostanu płodu.

Czytaj więcej »

Skup aut

Skup, złomowanie samochodów.
Gotówka i umowa od ręki.
Dojazd do klienta.
Wieloletnie doświadczenie i profesjonalizm.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny