JSW: Szybsze tempo na kopalni

Jastrzębska Spółka Węglowa przyspieszyła prace zmierzające do rozpoczęcia wydobycia węgla w nowo budowanej kopalni Bzie. Pierwszy węgiel z udostępnianego tam złoża ma pojawić się półtora roku wcześniej niż planowano.

fot. JSW

Udostępnienie pierwszej z dwóch części złoża Bzie-Dębina to dla JSW strategiczna inwestycja, która pozwoli na zwiększenie wydobycia węgla koksowego o najlepszych parametrach. By rozpocząć wydobycie, trzeba wydrążyć kolejne wyrobiska i przygotować ściany wydobywcze. Spółka zdecydowała o przyspieszeniu tych prac, kierując do nich dodatkowe brygady.

„W tej chwili w tym rejonie pracuje już około 500 osób” – poinformował podczas piątkowej, 20 listopada, konferencji prasowej Artur Dyczko, wiceprezes Zarządu JSW ds. technicznych i operacyjnych, którego słowa cytuje portal nettg.pl.

Przed kilkoma tygodniami Spółka przekazała, że w latach 2019-2022 na budowę nowej kopalni przeznaczy około 600 mln zł, a do 2033 roku łączne nakłady mogą sięgnąć 3 mld zł. Docelowo kopalnia Bzie ma wydobywać około 2 mln ton węgla rocznie. Obecnie zaawansowanie inwestycji szacowane jest na 21,2 procent. Według szacunków, w obu częściach złoża Bzie-Dębina znajduje się ponad 177 mln ton operatywnych zasobów surowca. To w 95 procentach wysokiej jakości węgiel koksowy o pożądanych parametrach. (źródło: nettg.pl)

    1. Jestem bardzo szczęśliwy, że ten szyb w Bziu, to czysta wtopa!!! Przynajmniej nie będzie szkód górniczych na dziewiczych terenach.

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

WordPress Lightbox Plugin
Przewiń do góry