JSW: Szybsze tempo na kopalni

Jastrzębska Spółka Węglowa przyspieszyła prace zmierzające do rozpoczęcia wydobycia węgla w nowo budowanej kopalni Bzie. Pierwszy węgiel z udostępnianego tam złoża ma pojawić się półtora roku wcześniej niż planowano.

fot. JSW

Udostępnienie pierwszej z dwóch części złoża Bzie-Dębina to dla JSW strategiczna inwestycja, która pozwoli na zwiększenie wydobycia węgla koksowego o najlepszych parametrach. By rozpocząć wydobycie, trzeba wydrążyć kolejne wyrobiska i przygotować ściany wydobywcze. Spółka zdecydowała o przyspieszeniu tych prac, kierując do nich dodatkowe brygady.

„W tej chwili w tym rejonie pracuje już około 500 osób” – poinformował podczas piątkowej, 20 listopada, konferencji prasowej Artur Dyczko, wiceprezes Zarządu JSW ds. technicznych i operacyjnych, którego słowa cytuje portal nettg.pl.

Przed kilkoma tygodniami Spółka przekazała, że w latach 2019-2022 na budowę nowej kopalni przeznaczy około 600 mln zł, a do 2033 roku łączne nakłady mogą sięgnąć 3 mld zł. Docelowo kopalnia Bzie ma wydobywać około 2 mln ton węgla rocznie. Obecnie zaawansowanie inwestycji szacowane jest na 21,2 procent. Według szacunków, w obu częściach złoża Bzie-Dębina znajduje się ponad 177 mln ton operatywnych zasobów surowca. To w 95 procentach wysokiej jakości węgiel koksowy o pożądanych parametrach. (źródło: nettg.pl)

    1. Jestem bardzo szczęśliwy, że ten szyb w Bziu, to czysta wtopa!!! Przynajmniej nie będzie szkód górniczych na dziewiczych terenach.

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Carte Blanche

Usługi wykończeniowe,
gładzie, malowanie, kafelkowanie
sufity podwieszane, sufity napinane,
panele podłogowe i ścienne,
montaż drzwi i parapetów.
meble na wymiar.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny