JSW: W lipcu podwyżki płac

Od początku lipca wynagrodzenia pracowników Jastrzębskiej Spółki Węglowej mają wzrosnąć o 3,4 procent, czyli wskaźnik ubiegłorocznej inflacji. Tak zakłada Zarząd Spółki w przygotowanym do przyjęcia planie techniczno-ekonomicznym na 2021 rok. O całej sprawie pisze portal nettg.pl.

fot. archiwum

„Jesteśmy w przededniu zatwierdzenia planu techniczno-ekonomicznego. Pewnie słyszeli państwo, że planujemy pewną optymalizację kosztową. Ale wasze miejsca pracy, wasze płace są bezpieczne. Zaprogramowaliśmy podwyżki płac od 1 lipca na poziomie 3,4 procent – to jest poziom inflacji. Nie jesteśmy w stanie jej udzielić państwu wcześniej z uwagi na podpisane umowy finansowe, między innymi z PFR” – poinformowała prezes JSW Barbara Piontek.

Jak przypomina serwis, w ubiegłym, kryzysowym dla JSW, roku w Spółce nie było podwyżek ani jednorazowych nagród. W 2020 roku ceny węgla i koksu z Grupy JSW spadły średnio o około jedną trzecią, a przychody Grupy zmalały o blisko 20 procent. W efekcie zamknęła ona 2020 rok stratą przekraczającą 1,5 mld zł. Nowa prezes Barbara Piontek zapowiedziała program oszczędnościowy, który jednak, jak podkreśliła, nie dotknie wynagrodzeń pracowników ani nie spowoduje redukcji miejsc pracy. (źródło: nettg.pl)

  1. Romek pomiarowiec

    Ruch z przetasowaniem Dyrektorów do spraw Pracy to bezbłędne posunięcie !
    Jeszcze tylko uniemożliwić automatyczne pobieranie składek na Wolne Związki Zawodowe wszelkiej maści z paska wypłaty, składki górnicy powinni zanosić osobiście do kasy zwącholi , to się zacznie XXXX musi odejść bo obraża górników .

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
radiator
Idzie zima. Czy przetrwamy i wystarczy nam pieniędzy?