JSW walczy z koronawirusem

Fot. Dawid Lach (jsw.pl)

Szpitale w Wodzisławiu Śląskim i Rydułtowach z nowoczesnym laboratorium dzięki finansowemu wsparciu Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Sprzęt laboratoryjny o wartości 330 tys. zł pozwoli m. in. na wykrywanie koronawirusa SARS–CoV–2, a także innych biologicznych czynników chorobotwórczych. Dzięki dodatkowemu wyposażeniu znacząco zwiększy się dostęp do badań – nie tylko dla mieszkańców powiatu wodzisławskiego, ale też ościennych miast i gmin.

To jest ważne, istotne wsparcie dla szpitala, a przede wszystkim dla pacjentów, którzy jednocześnie często są pracownikami Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Bardzo dziękuję, bo to naprawdę wielki gest w stronę pacjentów oraz pracowników naszego szpitala – powiedział Krzysztof Kowalik, dyrektor Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim z siedzibą w Wodzisławiu Śląskim.

W ramach podpisanego porozumienia – w pierwszej kolejności z badań będzie mogła korzystać określona grupa pracowników Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Wielu okolicznym szpitalom pomagamy w różny sposób i to jest dla nas sprawa oczywista. Proszę pamiętać, że sama Jastrzębska Spółka Węglowa zatrudnia ponad 22 tysiące ludzi, a zatem pomoc dla szpitali i innych instytucji ochrony zdrowia na południu Polski to pomoc dla naszych pracowników i ich rodzin – mówił Włodzimierz Hereźniak, prezes zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Warto podkreślić, że sprzęt pozwala również na oznaczanie innych patogenów wirusowych, bakteryjnych i grzybiczych. Sprzęt jest zatem bardzo przydatny do diagnozowania nie tylko Covid–19, ale też innych chorób w okresie zwiększonej zachorowalności (zwłaszcza wirusów grypy), a także – co niezmiernie istotne – do wykrywania bakterii Clostridium Difficile – odpowiedzialnej za większość zakażeń szpitalnych.

Dziękuję Jastrzębskiej Spółce Węglowej za pochylenie się nad tym tematem i dotację do urządzenia. Dziękuję, że dbacie o zdrowie naszych mieszkańców – mówiła Ewa Gawęda, senator RP, która zabiegała o zakup sprzętu.

Źródło: jsw.pl

Wpisy na temat “JSW walczy z koronawirusem”

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Badania prenatalne

Badania Prenatalne NFZ.
Wyliczenie ryzyka możliwości
wystąpienia chorób genetycznych,
wykluczenie wad rozwojowych płodu,
potwierdzenie dobrostanu płodu.

Czytaj więcej »

Skup aut

Skup, złomowanie samochodów.
Gotówka i umowa od ręki.
Dojazd do klienta.
Wieloletnie doświadczenie i profesjonalizm.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny