JSW: Warunki pracy i płacy bez zmian

fot. archiwum

„Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. informuje, że dzisiaj podjął uchwałę o przedłużeniu okresu obowiązywania zawartego w dniu 5 maja 2011 roku Porozumienia zbiorowego zawartego pomiędzy Zarządem JSW a reprezentatywnymi organizacjami Związków Zawodowych działających w JSW, dotyczącego gwarancji zatrudniania dla pracowników JSW. Zgodnie z zapisami zawartego w 2011 roku Porozumienia gwarancje zatrudnienia dla wszystkich pracowników JSW wynosiły 10 lat licząc od dnia upublicznienia akcji JSW na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie” – czytamy w raporcie bieżącym, opublikowanym we wtorek, 30 marca, na stronie Spółki.

„Na mocy podjętej dzisiaj uchwały Zarządu JSW gwarancje pracownicze będą przedłużone o okres kolejnych 10 lat. Zarząd JSW S.A. informuje jednocześnie, że warunki pracy i płacy pozostają niezmienne, a wysokość wynagrodzeń ustanawiana w Spółce będzie kształtować się na dotychczasowych zasadach” – dowiadujemy się.

„Jednocześnie Zarząd JSW stoi na stanowisku, że zawarcie nowego porozumienia z organizacjami związkowymi dotyczącymi przedłużenia gwarancji zatrudnienia dla pracowników JSW nie będzie wywierać skutków finansowych dla Spółki, gdyż Zarząd Spółki nie rozważał jakichkolwiek zmian lub redukcji w zatrudnianiu, a mając na uwadze dodatkowo trudności z pozyskaniem wysoko wykwalifikowanych pracowników, zawarcie porozumienia powinno mieć pozytywny wpływ na stabilizację zatrudnienia w JSW S.A.” – podkreśla JSW w komunikacie.

„Ewentualne oszczędności, związane z sytuacją finansową Spółki, będą poszukiwane przez Zarząd Spółki w obszarach nie dotyczących sfery zatrudniania. Zarząd JSW będzie dążył do stabilizacji sytuacji w Spółce, poprawy jej funkcjonowania i m.in. do odbudowy funduszu stabilizacyjnego, który zabezpieczy zarówno Spółkę, jak i jej pracowników na kolejne lata” – pada na koniec. (źródło: JSW)

Wpisy na temat “JSW: Warunki pracy i płacy bez zmian”

  1. Świetnie jeszcze raz się okazało że Pani prezes to tylko maskotka PiS a taka miała być twarda oszczędności chyba na kilofach jeden na 10 pracowników

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Carte Blanche

Usługi wykończeniowe,
gładzie, malowanie, kafelkowanie
sufity podwieszane, sufity napinane,
panele podłogowe i ścienne,
montaż drzwi i parapetów.
meble na wymiar.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny