JSW wśród Czempionów Narodowych

Jastrzębska Spółka Węglowa znalazła się w gronie zwycięzców rankingu „Czempioni Narodowi” – obok PKN Orlen, KGHM Polska Miedź i PGNiG. Trzecią już edycję rankingu, który klasyfikuje największe polskie firmy w czterech kategoriach, czyli gospodarka, branża, zagranica oraz innowacyjność, przygotowała Polityka Insight.

„W JSW uważamy, że ogromną wartością są ludzie” – podkreśla Włodzimierz Hereźniak, prezes JSW (fot. Polityka Insight)

W tym roku tematem przewodnim raportu jest kapitał ludzki – jeden z kluczowych zasobów we współczesnej gospodarce. Jak piszą organizatorzy rankingu w swoim raporcie, zgodnie z analizami OECD, rozwijanie kapitału ludzkiego w perspektywie całego społeczeństwa może zwiększać ogólny dobrobyt i poczucie szczęścia. Jednocześnie większy kapitał ludzki pozwala przedsiębiorstwom podnosić potencjał produkcyjny.

„W JSW uważamy, że ogromną wartością są ludzie – nie bez powodu nasza Spółka została w minionym roku uznana za Pracodawcę Przyjaznego Pracownikom. Dbamy o ludzi, zapewniając godziwą płacę za bardzo trudną i wykonywaną w niełatwych warunkach pracę, troszcząc się o ich rozwój, ale też bezpieczeństwo” – podkreśla Włodzimierz Hereźniak, prezes JSW.

Wyróżniono w sumie 40 polskich firm, pogrupowanych w cztery kategorie: Czempioni Międzynarodowi, Czempioni Narodowi, Aspirujący Czempioni Narodowi i Czempioni Lokalni. JSW S.A. zajęła wysokie, 8. miejsce wśród Czempionów Narodowych. Średnio najwyższy wynik punktowy uzyskały firmy zajmujące się górnictwem i wydobywaniem, na co złożył się bardzo dobry wynik KGHM i JSW, które znalazły się w pierwszej dziesiątce rankingu. Warto dodać, że grupy kapitałowe zajmujące się górnictwem miały najlepszy wynik w kategorii gospodarka, wyprzedzając nawet czempionów energetycznych. (źródło: JSW)

Wpisy na temat “JSW wśród Czempionów Narodowych”

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kancelaria Rachunkowa

Prowadzenie ksiąg rachunkowych,
podatkowej księgi przychodów i rozchodów,
ryczałtu ewidencjowanego,
usług kadrowych,
sporządzanie deklaracji,
weryfikacja dokumentów.

Czytaj więcej »

Badania prenatalne

Badania Prenatalne NFZ.
Wyliczenie ryzyka możliwości
wystąpienia chorób genetycznych,
wykluczenie wad rozwojowych płodu,
potwierdzenie dobrostanu płodu.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny