JSW z dużą umową na dostawy węgla

W poniedziałek, 17 stycznia, Jastrzębska Spółka Węglowa podpisała umowę ramową ze spółką Moravia Steel na dostawy węgla. Szacunkowa wartość kontraktu to 2,6 mld zł.

fot. pixabay

„Powyższa umowa została zawarta na okres 7 lat począwszy od stycznia 2022 roku do grudnia 2028 roku. W jej ramach realizowane będą dostawy węgla, w tym głównie węgla koksowego, przeznaczonego do zabezpieczenia potrzeb produkcyjnych spółki TŘINECKÉ ŽELEZÁRNY a.s.” – czytamy w komunikacie JSW.

„W związku ze znaczącym udziałem kupującego w portfelu odbiorców JSW, informacja o zawartej umowie jest istotna z uwagi na zabezpieczenie stabilnej sprzedaży węgla w długim horyzoncie czasowym. Ponadto MORAVIA STEEL a.s. jest również odbiorcą koksu z Grupy JSW S.A.” – dowiadujemy się.

Moravia Steel od 1996 roku jest większościowym akcjonariuszem Huty Trzyniec. Zakład jest obecnie największą czeską hutą z kapitałem krajowym i jednym z największych producentów stali w Czechach. (źródło: nettg.pl)

  1. Kierowca Bombowca

    Czesi mogą sobie na takie coś śmiało pozwolić. Dostają na start dziesiątki mln. zł. od Polski za działalność kopalni w turowie rzekomo na ochronę środowiska, ale wiadomo, że te pieniądze tam nie trafią.. Za rok czy dwa pewnie kolejne przelewy będą i wyjdzie na to, że będą mieli darmowy węgiel przez 7 lat, a pewnie i dłużej na lepszych warunkach. Nieźle sobie to ugrali.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry