JSW: “Zdrowie dzieci jest najważniejsze”

Fundacja JSW przekazała w czwartek, 1 października, 80 oczyszczaczy powietrza publicznym żłobkom oraz przedszkolom. Urządzenia odebrali dyrektorzy placówek z miejscowości, na terenie których działa Jastrzębska Spółka Węglowa.

Na akcję „Czyste powietrze dla przedszkoli w regionie – zakup oczyszczaczy powietrza” Fundacja JSW przeznaczyła prawie 50 tysięcy złotych.

„Ta akcja jest wyjątkowo wartościowa i potrzebna, szczególnie w czasie obecnej pandemii. Na Śląsku w sezonie grzewczym mamy różną jakość powietrza, a te urządzenia mają znaczenie dla zdrowia naszych podopiecznych. Ponadto mieliśmy w tej kwestii wiele sygnałów od rodziców i wychowawców” – powiedziała Beata Tomanek, dyrektor przedszkola „Wesoły Dzwoneczek” w Mszanie.

Obecni na uroczystości dyrektorzy palcówek oświatowych, wychowawcy, a także włodarze okolicznych miejscowości podkreślali, że akcja Fundacji JSW jest kolejnym projektem, który wychodzi naprzeciw

fot. Mateusz Paszek
„Zdrowie dzieci jest dla nas sprawą najważniejszą. Jesteśmy spółką, która działa na śląskiej ziemi i zależy nam na tym, aby jej najmłodsi mieszkańcy mieli z nami pozytywne skojarzenia” – powiedział Artur Dyczko, prezes Fundacji JSW

potrzebom lokalnych społeczności.

„Zdrowie dzieci jest dla nas sprawą najważniejszą. Jesteśmy spółką, która działa na śląskiej ziemi i zależy nam na tym, aby jej najmłodsi mieszkańcy mieli z nami pozytywne skojarzenia” – powiedział Artur Dyczko, prezes Fundacji JSW – „Dziś podarowaliśmy oczyszczacze powietrza, ale zawsze wsłuchujemy się w to, o czym mówią nam pracownicy oświaty. Dlatego inwestujemy w wyposażenie szkolnych pracowni czy przedszkolnych placów. To dla nas inwestycja w przyszłość”.

Czwartkowe uroczyste wręczenie oczyszczaczy to nie koniec akcji prowadzonej przez Fundację JSW. Fundacja ogłosiła konkurs dla przedszkolaków i podopiecznych żłobków publicznych, które otrzymały już oczyszczacze, na najlepszą pracę obrazującą, w jaki sposób przekazany sprzęt sprawdza się w placówce. Prace mogą zostać wykonane w dowolnej formie medialnej lub plastycznej. Nagrodą jest, oczywiście, 20 oczyszczaczy powietrza.

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Skup aut

Skup, złomowanie samochodów.
Gotówka i umowa od ręki.
Dojazd do klienta.
Wieloletnie doświadczenie i profesjonalizm.

Czytaj więcej »

Carte Blanche

Usługi wykończeniowe,
gładzie, malowanie, kafelkowanie
sufity podwieszane, sufity napinane,
panele podłogowe i ścienne,
montaż drzwi i parapetów.
meble na wymiar.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny