JSW: Związki oczekują wzrostu płac

W czwartek, 8 kwietnia, trzy reprezentatywne związki zawodowe działające w Jastrzębskiej Spółce Węglowej – Solidarność, Federacja Związków Zawodowych Górników i Kadra – skierowały pismo do prezes JSW Barbary Piontek, wskazując na nierespektowanie porozumienia z lutego ubiegłego roku, które, jak podali związkowcy, zakładało wzrost stawek płac zasadniczych w JSW o 4 procent od 1 marca ubiegłego roku oraz wypłatę jednorazowej nagrody pieniężnej. O całej sprawie pisze portal nettg.pl.

„Zarząd JSW S.A. oświadcza, że dokument, na który powywołują się reprezentatywne organizacje związkowe, nie był przedmiotem obrad Zarządu i nie był przedmiotem raportu giełdowego spółki. W związku z tym Zarząd JSW S.A. wezwie organizacje związkowe do przedłożenia dokumentu, na który się powołują, celem zapoznania się z jego treścią” – poinformowała Spółka. Z punktu widzenia Zarządu JSW, jak podano w oświadczeniu, działanie reprezentatywnych organizacji związkowych należy uznać za próbę zainicjowania bezprzedmiotowego konfliktu społecznego. W opinii Zarządu jest to wprowadzanie pracowników i opinii publicznej w błąd.

Niedługo potem życie dopisało swoją puentę. „Jesteśmy w przededniu zatwierdzenia planu techniczno-ekonomicznego. Pewnie słyszeli państwo, że planujemy pewną optymalizację kosztową. Ale wasze miejsca pracy, wasze płace są bezpieczne. Zaprogramowaliśmy podwyżki płac od 1 lipca na poziomie 3,4 procent – to jest poziom inflacji. Nie jesteśmy w stanie jej udzielić państwu wcześniej z uwagi na podpisane umowy finansowe, między innymi z PFR” – poinformowała prezes JSW Barbara Piontek. (źródło: nettg.pl)

 1. Pamiętamy 2015 rok! ” Zagórowski Musi odejść ” Romuś pomiarowiec jak krzyczał na Zofiówce na CECHOWNI . I w efekcie straciliśmy co najmniej po 30 tysięcy złotych z naszych zarobków .

 2. Akcjonariusze JSW oczekują od pracowników spółki takiego zaangażowania w pracę, które zaowocuje wzrostem wartości akcji.

 3. Przecież to jasne jak słońce. Związki zaczęły wojnę z zarządem Spółki i chcą do niej wciągnąć górników. Więc żeby ich podpuścić to wyciągają zawsze chwytliwy temat płac.

  1. Typowe myślenie głupiutkiego misia co nie potrafi czytać górnicy nie żądają podwyżek tylko związki zawodowe górnicy już dawno się wypisali od nich

  2. Które górnictwo bankrutuje że bredzisz jak potłuczony? Rozróżniasz węgiel koksujący od węgla energetycznego matole?

  1. akurat ryle nie musza się uczyć a żądają kasy jak by byli co najmniej dyrektorami nie dośc że my później dopałacamy do tych lebrów co pracują tylko 25 lat do emerytur to mają ciągłe żądania niech zamkną ten przybytek kolosa na na glinianych nogach

 4. Jak można mówić ze ryl zarobi duzo, jak caly miesiąc musi robić w syfie zeby 5k zarobić. Za te smieszne wypłaty w sklepie juz malo co można w ogóle dostać. Płace powinny rosnąć proporcjonalnie do wzrostu inflacji, bo idiota jeden z drugim nie wie że ryl otrzymuje tę sama pensję za tę samą pracę która jest coraz MNIEJ WARTA!!! Ale pisowcy niezwiazani z kopalnią widzą tylko roszczenia, a ryle to ostatnia grupa zawodowa która uprzejmie śmiała przypomnieć że inflacja prowadzi do ubozenia rodzinnego budżetu, a co za tym idzie obniżenia jakości życia. Dodruk trwa w najlepsze, społeczeństwo biednieje bo za tę samą kasę którą zarabiacie dostajecie coraz mniej towaru w sklepie i jeszcze psioczycie na tych którzy postanowili się upomnieć o OCZYWISTOŚĆ. PIS wyprał wam mózgi do cna, lepiej idźcie oglądać raporty o koronawirusach.

  1. z czego płacą z netto 1% na związki i mies. wychodzi 70 zł 100 zł wiec nie piernicz że tak mało mają bo ukrywają swoje pensje ale ludzie wiedzią lub kto to słyszął aby iśc w sobote i ryl dostaje 370 zł dniówka to ma być dobrze jak tak kasę się rozdaje za 4 godz pracy

  2. Zapomniałeś tylko dodać, że to wy wybraliście ten rząd i Dudę. Wy to elektorat pisu. Zatwardziały, któremu żadne logiczne argumenty nie trafiają do rozumu.

 5. Ja jestem przeciwny wzrostowi płac nie zarabiamy mało.
  Krzywdzące jest brak dniówek emerytalnych w miesiącu marcu za prace przy zbrojeniu ściany przez oddział ED-1z.

 6. Beszczelni do granic wytrzymałości to jest oburzajace jak możn a żądać podwyżek gdzie teraz jest ogólnie źle w kraju ludzie tracą pracę a ci pazerni ryle ciągle im mało. Wstyd. jak ktoś płąci na składki ZZ mies. 70-100 zł netto to wiadomo ile zarabiają. Hańba dla was

  1. Ryle by się wstydzili ciągle zadać podwyżek tyle przywilejów i jeszcze mało nie dziwie sie że w Polsce inni mają ich dosyć

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Carte Blanche

Usługi wykończeniowe,
gładzie, malowanie, kafelkowanie
sufity podwieszane, sufity napinane,
panele podłogowe i ścienne,
montaż drzwi i parapetów.
meble na wymiar.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny