„Jurajscy Rycerze” rywalem JW

Faza zasadnicza siatkarskiej PlusLigi znalazła się na finiszu. W ramach ostatniej kolejki niespodzianek nie było, w związku z czym rywalem Jastrzębskiego Węgla w ćwierćfinale rozgrywek będzie – jak zapowiadaliśmy – Aluron Warta Zawiercie, która po porażce w Gdańsku ostatecznie zajęła siódme miejsce. Do półfinałów awansuje ten zespół, który odniesie dwa zwycięstwa.

Pierwszy mecz naszych siatkarzy z „Jurajskimi Rycerzami” odbędzie się w Hali Widowiskowo-Sportowej w trzecim tygodniu marca. Dokładny termin poznamy po konsultacjach władz Polskiej Ligi Siatkówki z Telewizją Polsat. Dodajmy jednak, iż podopieczni Andrei Gardiniego nie myślą na razie o pojedynkach z Wartą, bowiem przed nimi Final Four Pucharu Polski w Krakowie.

W pozostałych parach zmagań o strefę medalową PlusLigi ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zmierzy się ze Ślepskiem Suwałki, Trefl Gdańsk – ze Skrą Bełchatów, zaś Asseco Resovia – z Vervą Warszawa.

Przypomnijmy, że w przedostatnim pojedynku fazy zasadniczej Jastrzębski Węgiel miał okazję podejmować drużynę z Zawiercia i tego meczu nie zaliczył do udanych, bowiem po naszym słabym występie goście triumfowali z czterech setach. Choć „pomarańczowi” mieli już wówczas pewną pozycję wicelidera, to rysa pozostała i bez wątpienia przyczyni się do dodatkowej mobilizacji naszej drużyny w ćwierćfinałach.

Źródło: jastrzebskiwegiel.pl, plusliga.pl

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kalendarz Kibica

Przewiń do góry