Jurajskie srebro Drabinioka

W minioną niedzielę w Olsztynie koło Częstochowy rozegrany został 23. Ogólnopolski Jurajski Turniej Szachów Szybkich P-15. W zawodach znakomity występ zanotował Kazimierz Drabiniok z UKS Pionier Jastrzębie, który wywalczył srebrny medal. Nasz reprezentant musiał uznać wyższość jedynie Piotra Piesika z AZS Politechniki Śląskiej.

W turnieju w Olsztynie Drabiniok odniósł sześć zwycięstw, pokonując Kamila Skorka i Zuzannę Kamińską z Hetmana Częstochowa, a także Tadeusza Kieresa (Kielce), Bartłomieja Skrzyczka (Ruda Śląska) i Macieja Malika (Pałac Młodzieży Katowice) i Mateusza Kulę (Sosnowiec). Ponadto jastrzębianin zremisował z Magdaleną Oborską (Hetman Katowice) i Aleksandrem Bobińskim (Łódź), a jedyną porażkę poniósł w ostatnim pojedynku ze wspomnianym wyżej mistrzem, Piotrem Piesikiem. W sumie nasz szachista zdobył 7 pkt.

Obok Kazimierza Drabinioka w turnieju zagrali także inni reprezentanci Pioniera: Szymon Strzoda (22. miejsce; 6 pkt.), Szymon Baran (53., 4,5 pkt.), Emilia Kulik (67., 4 pkt.) i Natalia Strzoda (74., 3,5 pkt.).

Źródła: Facebook / UKS Pionier, chessarbiter.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.