Jutro wracają! Godziny dla seniorów!

Minister rodziny Marlena Maląg przypomniała na falach Polskiego Radia, że od czwartku, 15 października, z powrotem będą obowiązywać tak zwane godziny dla seniorów w sklepach spożywczych, aptekach czy drogeriach. „Będzie to między godziną 10.00 a 12.00. Chcemy zapewnić naszym seniorom komfort. Oczywiście, mogą oni dokonywać zakupów także o innej porze, ale to będzie taki dedykowany czas” – podkreśliła pani minister.

Z kolei, jak mogliśmy przeczytać na stronie jastrzębskiego magistratu – na początku pandemii, Miejski Rzecznik Konsumentów w Jastrzębiu-Zdroju otrzymywał informacje, iż zdarzało się, że osoby starsze nie były obsługiwane.

„Będzie to między godziną 10.00 a 12.00. Chcemy zapewnić naszym seniorom komfort. Oczywiście, mogą oni dokonywać zakupów także o innej porze, ale to będzie taki dedykowany czas” – podkreśliła minister rodziny Marlena Maląg (fot. pixabay)

Jego zdaniem nie jest to zgodne z polskim prawem. „Na stronie rządowej gov.pl jest umieszczona interpretacja wprowadzonego ograniczenia: w godzinach od 10.00 do 12.00 sklepy i punkty usługowe mogą przyjmować i obsługiwać jedynie osoby powyżej 65 roku życia. W pozostałych godzinach sklepy i lokale usługowe są dostępne dla wszystkich, w tym dla osób powyżej 65 roku życia (obecnie ta granica wieku wynosi 60 lat – przyp. aut.)” – wyjaśniała Ewelina Stelmach, Miejski Rzecznik Konsumentów.

„Osoby starsze mają zatem pełne prawo, aby, biorąc pod uwagę ryzyko, decydować, o której godzinie udadzą się na zakupy. To młodsi konsumenci muszą dostosować się do ograniczenia” – dowiadujemy się.

  1. Najgorsze jest to że ci ludzie będą łazić w różnych godzinach.powinni kategorycznie nakazać że tylko w tych godzinach mają robić zakupy a nie w innych. Bo to jest nie w porządku w stosunku do innych grup wiekowych. To im powinni zrobić rano bo przeważnie już takie starsze osoby nie śpią więc nie chcę idą z samego rana robić zakupy

  2. Apel do młodych: na natępnych wyborach nie wybierajcie starych dziadów, bo oni wam niszczą życie. To przez tych tchórzy są te ograniczenia. Oni by chcieli żyć wiecznie, a nam przez to zatruwają życie. Wstyd staruchy!

  3. Ludzie, trochę kultury , po co żle mówić o kimś? każdy jest człowiekiem czy stary czy młody, “starość nie radość a młodość nie wieczność ”
    Pamiętajcie !!! a meryci niech robią zakupy kiedy chcą, każdy ma swój czas.

  4. Koko.niewyzywaj ludzi starszych od dziadów ,bo dla mnie to jesteś gów…m bez wychowania i nie wiesz że w każdej chwili możesz zostać dziadem a może już jesteś dziadem i menelem ,jesteś bystry jak woda w kiblu ale takie gówno jak ty zawsze woda zmyje .

  5. Te godziny dla seniorów to najglupsza rzecz na świecie!!!! Powoduje tylko wzrost agresji u reszty obywateli. A stare dziadki i tak zakupy robią o 7 rano.

  6. Chore chodzą po sklepach od rana po parę razy dziennie i jeszcze im godziny wyznaczyli a osoby ktore maja na druga zmiane do pracy zakupów nie ogarnią bo co bo seniorzy

  7. To jest chore!!! Nie dość że mają dziady cały dzień na bezsensowne spacerki po sklepach głównie marketach to jeszcze im godziny wyznaczyli i Ty człowieku nie dość że nie masz czasu to jeszcze nic nie kupisz bo tylko dziady mogą.

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Geodezja

Sporządzenie mapy do celów projektowych, aktualizacja mapy zasadniczej, inwentaryzacja powykonawcza budynków, przyłączy, wytyczenie budynków, podział nieruchomości.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny