Już wkrótce masowe szczepienia w hali!

„Już od 4 maja będzie można zaszczepić się przeciwko COVID-19 w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej” – poinformował jastrzębski magistrat.

fot. pixabay

Pierwszy masowy punkt szczepień w naszym mieście jest gotowy na przyjęcie chętnych. Będzie mogło być w nim wykonywane nawet 500 szczepień dziennie. Pierwsze z nich zostaną wykonane już 4 maja.

„Przypomnijmy, że zgodnie z wymogami Narodowego Programu Szczepień, nasze miasto zobligowane było do utworzenia jednego tak dużego punktu. Tymczasem miasto zgłosiło Narodowemu Funduszowi zdrowia dwie lokalizacje. Oprócz Hali Widowiskowo-Sportowej jest to siedziba ‘Biznesu na okrągło’ (budynek dworca autobusowego). Obie przeszły wstępną weryfikację. Dziś pracownicy Narodowego Funduszu Zdrowia dokonali ostatecznej akceptacji pierwszego z nich” – dowiadujemy się.

Rejestracji na szczepienie przeciw COVID-19 można dokonać od 26 kwietnia, dzwoniąc na całodobową i bezpłatną infolinię – 989, elektronicznie – poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl, telefonicznie w punkcie szczepień powszechnych pod nr tel. 533-320-500 oraz 533-320-007 w godzinach od 8.00 do 16.00.

Proces szczepień jest podzielony na etapy wskazane w Narodowym Programie Szczepień. Rejestracja będzie prowadzona zgodnie z harmonogramem. Wszystkie osoby urodzone przed rokiem 1972 mogą dokonać rejestracji na szczepienie przeciwko COVID-19 w dowolnym terminie.

26 kwietnia – rocznik 1974, 1975

27 kwietnia – rocznik 1976, 1977

28 kwietnia – rocznik 1978, 1979

29 kwietnia – rocznik 1980, 1981

30 kwietnia – rocznik 1982, 1983

1 maja – rocznik 1984, 1985

3 maja – rocznik 1986, 1987

4 maja – rocznik 1988, 1989

5 maja – rocznik 1990, 1991

6 maja – rocznik 1992, 1993

7 maja – rocznik 1994 – 1996

8 maja – rocznik 1997 – 1999

9 maja – rocznik 2000 -2003

Osoby, które uznają, iż z przyczyn zdrowotnych nie będą mogły skorzystać ze szczepienia w wyznaczonym terminie, uprasza się o niezwłoczny kontakt z punktem szczepień przeciwko COVID-19, celem przesunięcia terminu.

Przed szczepieniem należy wypełnić „Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego osoby dorosłej przeciw COVID-19″. Zobacz>>>

(źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

 1. Do ludzi niby odważnych i zdrowych ,nie boją się zarazy bo myślą że nie zachorują !
  Mylisz się w mojej rodzinie byli tacy bohaterowie ,i się przeliczyli ,cała rodzina zachorowała ?
  Nie podskakuj chłopie ,to jest zaraza ,która przechodzi z człowieka na człowieka ,
  Jastrzębie nie zdało egzaminu co do szczepień ! Jest to wstyd dla ludzi którzy siedzą w UM na czele z prezydent ,
  Większość ludzi zaszczepiła się poza jastrzębiem ,komu zależy na życiu i zdrowiu zaszczepił się w innym mieście .

  1. Do Anonim. Tak zaraźliwa że podczas miesięcznej kwarantanny mają tego covida zdołałem zarazić tylko syna. Reszta pozostała negatywna. Jest nas pięcioro. A tak do rozważenia z oficjalnych danych ilość zarażonych ,ilość populacji, ilość zgonów z powodu covida bo nie mówimy o zgonach z ludzkich z powodu braku dostępności do państwowej SŁUŻBY medycznej. Klaulator do ręki i zobaczcie. Coś koło 2,2%. W normalnych czasach grypa zbierała podobne żniwo. Ale ludzie myślą że przed covidem byli nieśmiertelni. Nie neguje istnienia wirusa. Ale postanowienia rządu i NFZ to morderstwo na obywatelach i gospodarce. I zauważcie te wszystkie polecenia są w ponad 90% naszej planety. Kto wydaje takie absurdalne zakazy nakazy nacalym niemal że świecie dla choroby o śmiertelności 2%. Porównajcie to z danymi grypy w latach 2015-2019. Przestańcie się bać tylko marsz po swoją wolność bo zaniedlugo będziecie mieć reglamentację na podstawowe dobra jak mąka chleb jajka i mięso. Oby do tego niedoszło. Albo czekajmy w spokoju na 4,29,45i60 fale kolejnej śmiesznej odmiany.

 2. Kilka dni temu rząd zapowiedział, że idzie do nas nowa mutacja, na którą dotychczasowe szczepienia nie działają. Po co te całe szczepienia covidiotów???

  1. Witam na razie to wyszła tylko ścianka zdjęciowa Pani Prezydent od rana nie czynne telefony rejestracyjne, Urząd Miasta bezsilny nie wiedzą co nie zadziałało.pozdrawiam i życzę sukcesów ale w modelingu

 3. A ja mam takie pytanie… dziś rano bylem w biedronce i na ok.50 osób 10 nie mialo założonych masek ..4 na ustach,a 6 na brodzie….po południu bylem w kauflandzie …a tam 5 osób bez maski wchodzi na sklep,bez dezynfekcji rąk,a na samym sklepie ok.30 osób na luzaka …maski na brodzie….a ja przez takich debili od 28marca do 17 kwietnia lekarze zastanawiali sie czy przeżyję…ludzie ci co nie noszą maseczek zastanówcie się ..co robicie nie jestescie sami na tym świecie….nie życzę nikomu tego co sam przeszedłem,a pracownikom sklepów zawracajcie uwagę debilom co nie szanują zdrowia waszego i innych

  1. Widzisz człeczku… zostałeś urobiony skutecznie przez media. Skoro takiś wystraszony i schorowany to po co szwędasz się po sklepach? Siedź w domu i kupuj online, jak “eksperty” ci każą… Nikt nie twierdzi, że wirusa nie ma. Po prostu nie jest groźny dla ludzi zdrowych. Problemem jest brak służby zdrowia, bo jak chcesz od nich porady/pomocy, musisz się wymazać a chybił/trafił test posyła tysiące zdrowych ludzi na kwarantanny.
   Samo “leczenie” zaatakowanych płuc to w wielkim skrócie mordowanie pacjentów w majestacie prawa, o czym mówili bezradni lekarze… (Bodnar, Martyka).
   Wyłączcie tv.

   1. Stop obostrzeniom

    Bardzo dobrze piszesz. Od marca tamtego roku chodzę na zakupy do tego samego sklepu i ekspedientki są w większości te same. Więc wniosek nasuwa się sam: każdy wirus jest groźny dla ludzi starszych i chorych, a ci bez odpowiedniej opieki, bo jest brak głównie pielęgniarek, umierają. Jednak przykrywką tego stanu jest covid.

   2. Wirus nie jest groźny dla ludzi zdrowych-takich głupot dawno nie czytałem, każdy wirus zostawia ślad w organizmie nawet ten grypy, a atakuje bez wyjątku zdrowych i tych z innymi chorobami o których niejednokrotnie pacjent nawet nie wie że ma

    1. To mało czytasz… głupoty non stop opowiadają w mediach dla ciemnego ludu. Czy każdy wirus zostawia ślad? Nie. Możesz być nosicielem różnych wirysów całe życie i G ci zrobią, jeśli masz sprawny układ odpornościowy i nie zatruwasz nadmiernie organizmu chemią i elektrosmogiem (bo niestety jest to nieuniknione).

     1. Do To sem ja – Fajnie się papla o rzeczach o których nie ma się bladego pojęcia ?. Bakterie to ty se możesz nosić “całe życie” ale nie wirusy, ciemniaku.

  2. Skoro noszenie maseczki jest takie skuteczne to czemu Ciebie nie obroniły przed zakażeniem? Chyba, że sam nosiłeś na brodzie bądź wcale?

  3. Od początku tej strasznej pandemii wirus zakazil 1,8% światowej populacji. Spójrzcie covidianie to maleńka liczba. Lecz wasze mózgi słysząc, że na świecie zachorowało 147 milionów ludzi, z automatu wyrażają w to w pieniądzach. 147 milionów ludzi, to tak jakbyś do Bałtyku wlał szklanke ropy i katastrofę ogłosił! Wyjdź z hipnozy, zadbaj o przyszłość naszych następnych pokoleń! Z dzieci zrobią idiotów, a z nas bankrutów

   1. Ale już w Polsce zachorowało 7,3%. To tylko Ci ze statystyki, a wielu chorych się nie testuje.
    1,8% objętości Bałtyku to 1,56 bilionów szklanek (takich 250ml), lub 10,3 miliardów cystern takich jak przyjeżdża na Orlen (takich po 38m3), całkiem sporo, prawda?
    żonglowanie statystyką jest bardzo ciekawe 🙂

 4. Stop obostrzeniom

  Rok temu szczepień nie było i zakażenia w lecie spadły (normalne dla chorób sezonowych). Jak przyjdzie jesień będzie znów wzrost zakażeń i powiedzą rządzący, że to przez tych niezaszczepionych (ok. 40-50%) i maszynka do zarabiania znów zacznie się kręcić.

 5. Ilość zachorowań spada, jak co sezon, robi się coraz cieplej. Ale przypuszczam, jak i z innymi szczepionkami, że mafia medialno-szczepionkowa będzie bredzić coś o sukcesie w “walce z wirusem” i że “dzięki szczepieniom” ten spadek zakażeń…
  A więc covidianie biegusiem po szczepienia. Dostaniecie zielony paszport dla nadludzi “nur fur covidians”. Taką to segregację nam szykują dranie-globaliści…

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
Poprzedni
Następny