JW: I znów ten „kochany” wirus…

Bez swojego czołowego przyjmującego Tomasza Fornala przyjdzie Jastrzębskiemu Węglowi walczyć o siatkarski Puchar Polski. We wtorkowy poranek nasz klub poinformował, iż wspomniany zawodnik wykazał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Fornal poddał się samoizolacji i, jak zawiadamia Jastrzębski Węgiel, „niezwłocznie wdrożył wszystkie procedury wymagane przepisami sanitarno-epidemiologicznymi”.

Badanie, któremu poddany został przyjmujący reprezentacji Polski, wynikało z jego gorszego samopoczucia przed piątkowym meczem naszego zespołu w Lubinie. Przypomnijmy, że Fornal nie wystąpił w tym spotkaniu.

Na szczęście kwarantanna tego siatkarza nie oznacza, iż cała ekipa nie będzie mogła wziąć udziału w Final Four w Krakowie, który odbędzie się w najbliższy weekend. Pozostali zawodnicy, o ile nie trapią ich „normalne” urazy, są gotowi do gry. Dlatego też w sobotę podopieczni Andrei Gardiniego bez przeszkód zagrają o niedzielny finał z Treflem Gdańsk.

To już „czwarta fala” wirusa w Jastrzębskim Węglu. Dwie pierwsze „zesłały” na kwarantannę cały zespół i spowodowały m.in. walkowery za brak udziału w turnieju Ligi Mistrzów. Z kolei „trzecia fala” pozamykała w domach prawie cały sztab trenerski.

Źródło: jastrzebskiwegiel.pl

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kalendarz Kibica

Przewiń do góry