Kamil Glik jak Grzegorz Lato!

W pierwszym spotkaniu w ramach katarskiego Mundialu 2022 piłkarska reprezentacja Polski po przeciętnym widowisku bezbramkowo zremisowała z Meksykiem. Wtorkowy mecz inaugurujący występy biało-czerwonych w turnieju był zarazem setnym występem jastrzębianina Kamila Glika w kadrze narodowej. Wychowanek Szkółki Piłkarskiej MOSiR może uznać jubileusz za udany z uwagi na „zero z tyłu”, które zachowali podopieczni Czesława Michniewicza.

Pozostali piłkarze rodem z Jastrzębia-Zdroju, czyli Michał Skóraś i Szymon Żurkowski, nie mieli jeszcze okazji zadebiutować na Mistrzostwach Świata. W sobotę Polacy zagrają z Arabią Saudyjską, która sprawiła największą jak dotychczas sensację zawodów, pokonując Argentynę.

Przypomnijmy, że pochodzący z Przyjaźni Kamil Glik występuje w reprezentacji Polski od dwunastu lat. Urodzony w 1988 roku jastrzębianin zagrał po raz pierwszy w kadrze podczas towarzyskiego turnieju w Tajlandii w styczniu 2010 roku. Aktualnie Kamil Glik zajmuje czwarte miejsce w Klasyfikacji Wybitnego Reprezentanta, ex-aequo ze słynnym Grzegorzem Lato. Do trzeciego Michała Żewłakowa Glik traci dwa spotkania, natomiast do drugiego Jakuba Błaszczykowskiego – osiem.

Źródło: pzpn.pl

Wpisy na temat “Kamil Glik jak Grzegorz Lato!”

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kalendarz Kibica

Przewiń do góry