Karaibska rywalka Grzybowej

Fot.
Fot. Maciej Kanik

Znamy nazwisko kolejnej przeciwniczki Laury Grzyb na zawodowym ringu. 18 grudnia podczas Tymex Boxing Night 15 w walce wieczoru (!) jastrzębianka skrzyżuje rękawice z zawodniczką z Dominikany Enerolisą de Leon. Na swoim koncie sportsmenka z Karaibów ma jedenaście walk, w tym sześć zwycięskich (dwukrotnie przez nokaut).

Choć konkurentka jest starsza od naszej zawodniczki o kilkanaście lat (de Leon urodziła się w 1982 roku), to wydaje się dysponować mniejszym ringowym doświadczeniem. Niemniej, jej dokonania w ostatnich pojedynkach (na sześć starć pięć wygranych) sugerują, że wciąż niepokonaną w zawodowym ringu Laurę Grzyb (4-0) może czekać jeszcze trudniejsze wyzwanie niż z Włoszką Monicą Gentili. Dominikanka jak dotychczas boksowała m.in. w Madrycie, Maladze, Bilbao, Sint Truiden (Belgia) czy Hillerod (Dania). Raz walczyła także w Polsce, przegrywając w Poznaniu z Dorotą Norek.

Dodajmy, że do przedświątecznej walki wychowanka Andrzeja Porębskiego z BKS Jastrzębie przygotowuje się pod okiem nowego trenera Piotra Wilczewskiego. Walkę z de Leon pokaże TVP Sport.

Źródło: Facebook / Laura Grzyb Boks, boxrec.com

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kalendarz Kibica

Przewiń do góry