Karambol na Pszczyńskiej? 72-latek “dał po hamulcach”

fot. archiwum

To już klasyka gatunku – chciałoby się powiedzieć… Do zdarzenia drogowego z udziałem trzech samochodów osobowych doszło w niedzielę, 19 grudnia, na ulicy Pszczyńskiej. Jak informuje KMP w Jastrzębiu-Zdroju, 72-letni kierujący Dacią Logan nie zauważył dwóch pojazdów, które stały przed przejściem, aby przepuścić bezpiecznie pieszego. Cała reszta była już tylko kwestią czasu… Najpierw kierowca zderzył się z Fiatem Seicento, ten zaś, zapewne siłą bezwładu, uderzył w VW Passata, stojącego bezpośrednio przy pasach. W efekcie 45-letnia kobieta i dwoje dzieci z drugiego z pojazdów zostali przetransportowani do szpitala. Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Wpisy na temat “Karambol na Pszczyńskiej? 72-latek “dał po hamulcach””

    1. Nie wiem co ty masz z tymi lewakami? Jakaś obsesja czy co? Co mają lewacy do przejść dla pieszych(przeczytaj definicję słowa “lewak”)??? Ale z resztą się zgadzam. Zwiększenie liczby przejść wcale nie zwiększy bezpieczeństwa, a wręcz przeciwnie. Przecież zasada powinna być prosta. Pieszy na jezdni jest intruzem tak samo jak samochód na chodniku. Zresztą w świetle obowiązujących przepisów pieszy wcale nie musi korzystać z przejść dla pieszych. Różnica polega na tym, że poza przejściem ma obowiązek uważać na samochody, a na przejściu już niekoniecznie, “bo ma pierwszeństwo”. Tylko kretyni ustawodawcy chyba nie znają podstawowych praw fizyki i nie wiedzą co to jest siła bezwładności i co taka siła potrafi zrobić z masą 1,5 tony blachy.

  1. Trzeba uważać kierowcy, szczególnie przed pasami, bo jeden zahamuje i drudzy kierowcy siedzą w nim, trzeba jechać powoli i myśleć a przede wszystkim pamiętać o tym by zachować odstęp 🤨 bo potem tak jest …….

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
radiator
Idzie zima. Czy przetrwamy i wystarczy nam pieniędzy?