Karatecy triumfują na dwóch frontach

Medalowa kadra JKKK Kumite w Katowicach

Ekipa Jastrzębskiego Klubu Karate Kyokushin Kumite ma za sobą bardzo udany weekend. Nasi karatecy wyruszyli w dwóch grupach na podbój polskich tatami, zdobywając w sumie trzynaście medali. W Sieradzu w prestiżowym Międzynarodowym Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta jastrzębianie wywalczyli trzy krążki, natomiast w Katowicach dołożyli dziesięć w ramach Mistrzostw Makroregionu Śląskiego i Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików.

Zacznijmy od Sieradza, którego głównym bohaterem okazał się Oskar Kozieł. Nasz zawodnik wywalczył tu dwa medale, w tym złoto w kata juniorów oraz brąz w kategorii do 70 kg. Dorobek JKKK Kumite niespodziewanie uzupełnił srebrem w kumite juniorów młodszych Szymon Ozimek (60 kg), który dopiero rozpoczyna swoją przygodę z karate. Warto dodać, że sędzią technicznym imprezy w Sieradzu był lider jastrzębskich karateków shihan Janusz Piórkowski, a w zawodach wzięło udział ponad stu zawodników z 21 klubów (m.in. z Holandii).

Z kolei w Katowicach pod czujnym okiem słynnego shihana Andrzeja Drewniaka (sędziego głównego zawodów) odbyły się mistrzostwa naszego regionu. Tu wśród 150 karateków z 23 klubów jastrzębianie wywalczyli dziesięć lokat na podium. Multimedalistami JKKK Kumite okazali się Marta Nalewajek (srebra w kata juniorek młodszych oraz w kumite do 55 kg) i Jakub Gurgul (brązy w kata juniorów młodszych i kumite do 60 kg), natomiast na dwa złote medale w dorobku naszej ekipy złożyły się świetne występy seniora Roberta Dąbrowskiego i juniorki młodszej Justyny Brzuskiej w “walkach z cieniem”.

Pozostałe cztery (brązowe) medale w Katowicach zdobyli w kumite: Natalia Skórzańska (juniorka młodsza, +55 kg), Filip Osóbka (junior, +75 kg), Mateusz Skórzański (junior, +75 kg) i Witold Szweda (młodzik, +60 kg).

Źródło: Facebook / Żaklin Chełstowska

Wpisy na temat “Karatecy triumfują na dwóch frontach”