Karwina prosi jastrzębian o pomoc

W związku z pandemią, władze Karwiny zwróciły się do jastrzębian z prośbą o pomoc w zorganizowaniu dostaw żywności i innych towarów.

fot. pixabay

„Władze Karwiny poszukują jastrzębskich przedsiębiorców, którzy podjęliby się dostaw do jednej z dzielnic tego miasta. W związku z pandemią, został tam zamknięty sklep spożywczy oraz drogeria. Znakomitym rozwiązaniem tego problemu byłyby mobilne punkty, w których mieszkańcy Karwiny mogliby kupić najpotrzebniejsze rzeczy” – podaje jastrzębski magistrat.

„W Karwinie, dzielnicy Louky, sklep spożywczy i mała drogeria są zamknięte. Ponieważ konieczne jest zapewnienie mieszkańcom żywności i drobnych towarów drogeryjnych, a nie każdy ma możliwość podróżowania do odległych sklepów, miasto Karwina chciałoby spróbować zwrócić się bezpośrednio do sprzedawców z Jastrzębia-Zdroju, którzy mogliby dojeżdżać do Louky z mobilnym sklepem” – czytamy w liście wystosowanym przez Urząd Miasta w Karwinie.

Zgłoszenia z danymi kontaktowymi można przesyłać na adres: strategia@um.jastrzebie.pl, skąd zostaną bezpośrednio przekazane partnerom po stronie czeskiej. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

 1. A Czesi z innych dzielnic Karwiny nie mogą? Jestem za tym, żeby pomagać, ale ta sytuacja nie wymaga pomocy.Czesi cały czas robią w PL zakupy. My nie możemy. My nie wymagamy testów granicznych, oni tak. Sprzedawcy nasi mają się pozarażać? O to chodzi? Bo przecież nie o pomoc.

  1. klękajcie narody

   No i co się tak wkurzasz. Nikt Cię nie prosi ani o pomoc ani o jadowity komentarz. Jest prośba- należy pomóc, jesteśmy do diabła ludźmi.

   1. Powiedz to jourowej i babiszowi, pierwsza oczernia Polskę w UE a drugi ogranicza sprzedaż polskiej żywności w Czechach bo trująca a teraz mamy im wozić i się zarażać, do diabła z takimi ludźmi

    1. Marta Nielaba

     Bo nasza żywność jest trująca.W cholerę glofosatu i innych świństw.U nich jest to zakazane.Tylko Polaków tak trują.

 2. Ilonka Wojtala

  Mieszkam przy granicy z Republiką Czeską i ostatnio giną mi jajka, kury, kartofle. Jak myślicie, kto to może robić?

 3. Coś to grubymi nićmi szyte…

  Niecałe 5km od tego miejsca mieści się hipermarket Tesco w Karvinie.

  I teraz że niby jastrzębianie wracając swoimi mobilnymi sklepikami będą sie poddawali czternastodiniowej kwarantannie?

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Geodezja

Sporządzenie mapy do celów projektowych, aktualizacja mapy zasadniczej, inwentaryzacja powykonawcza budynków, przyłączy, wytyczenie budynków, podział nieruchomości.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny