Karygodne wynagrodzenie?

fot. pixabay

Tak pisaliśmy w połowie grudnia 2021 roku:

„385 zł brutto – średnio o taką kwotę od 1 stycznia przyszłego roku wzrosną wynagrodzenia w Miejskim Zarządzie Nieruchomości w Jastrzębiu-Zdroju” – informuje Sebastian Matuszak z zakładowej „Solidarności”.

Zapisy porozumienia obejmują pracowników tych jastrzębskich instytucji samorządowych, w których obowiązuje Ponadzakładowy Układ Zbiorowy Pracy.
Obok Miejskiego Zarządu Nieruchomości są to: Ośrodek Pomocy Społecznej, Dom Pomocy Społecznej i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

A tak, według jednego z naszych Czytelników, wygląda rzeczywistość na początku 2022 roku:

„Proszę o zajęcie się sprawą i nagłośnienie jej, ponieważ pracownicy DPS Jastrzębie otrzymali karygodne angaże do umów. Jest to stawka 3042 zł brutto, a niektóre wynoszą nawet 3030 zł. Na pytanie, co dalej, słyszymy, że taka stawka pozostanie i więcej już jej nie podwyższą. Dodam także, iż jesteśmy stratni na 1 wypłacie, gdyż zmieniono termin płatności wynagrodzenia na 10-go każdego m-ca. Uważamy, że jest to karygodne wynagrodzenie za wykonywaną pracę. Proszę o nagłośnienie w/w sprawy, może Państwu uda się otrzymać jakieś informacje, ponieważ my jako pracownicy jesteśmy zbywani i okłamywani”.

Co na to jastrzębski magistrat?

„Miasto na podwyżki dla pracowników Domu Pomocy Społecznej przekazało określoną pulę pieniędzy zgodnie z ustaleniami zawartymi w porozumieniu w Ponadzakładowym Układzie Zbiorowym Pracy. O wysokości podwyżek dla poszczególnych pracowników decydowała dyrekcja DPS-u. Średnio pracownik otrzymał 360,62zł brutto podwyżki. Obejmuje ona też godziny świąteczne, nocne, popołudniowe. Z nimi skutek podwyżek sięga około 10%. Warto dodać, że średnia płaca brutto uzależniona jest od stażu pracy. Ponadto miasto zabezpieczyło zwiększoną kwotę na fundusz nagród w 2022 roku” – informują miejscy urzędnicy.

  1. “Karygodne wynagrodzenie”. Tłumacz łamie sobie głowę co z tym wyrażeniem zrobić. Kary godna nagroda.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
radiator
Idzie zima. Czy przetrwamy i wystarczy nam pieniędzy?