“Kasta taksówkarzy ma to głęboko gdzieś!”

Z cyklu „Czytelnicy listy piszą”, ciekawe spostrzeżenie jednego z nich na temat przestrzegania obostrzeń w czasie pandemii, „równych” i „równiejszych”, wreszcie – tajemniczych zezwoleń od samego Ministerstwa Zdrowia.

„Idąc do pracy, wstąpiłem na stację paliw, chcąc kupić gazetę. Już w środku zauważyłem trzech mężczyzn stojących przy kasie, wszyscy byli bez maseczek. Okazało się, że panowie byli kierowcami jastrzębskich taksówek. Taki obrazek można spotkać na każdej stacji paliw i nie tylko. Płacąc za gazetę, spytałem się pani kasjerki, dlaczego obsługuje tych panów? Usłyszałem odpowiedź: ‘A co ja mogę?!’ W kraju epidemia, ludzie chorują i umierają, praktycznie wszędzie trzeba nosić maseczki. Tymczasem KASTA taksówkarzy ma to głęboko gdzieś! Gdzie służby porządkowe?! Dlaczego obsługa stacji sprzedaje takim ludziom?! Może panowie taksówkarze mają jakieś zezwolenie od Ministerstwa Zdrowia, o którym ja nie wiem?” – pyta na koniec nasz Czytelnik.

 1. Może mi ktoś wytłumaczyć? W Szwecji nie ma takich obowiązków i restrykcji. Efekt? Liczby i statystyki mówią, że wcale więcej zakażeń i zgonów nie mają. Więc albo ściema albo maseczki g..o dają. Przynajmniej ludzie tam nie tracą pracy i dorobku. Nie podpierd..się, że ktoś nie chce nosić maseczki i jest wolność. Każdy ma prawo nosić ale nie obowiązek. Czemu tak jest?

  1. Wirus jest materią organiczną, ale sam nie jest czymś żywym. Koronawirusa można sobie wyobrazić jako kawałek proteiny czyli białka w bańce lipidowej czyli tłuszczowej. Wirus ten jest bardzo delikatny i jeżeli np. spadnie na ziemię albo na rękę, ulega uszkodzeniu. Dlatego przekazanie go drugiej osobie jest możliwe w zasadzie tylko drogą kropelkową, tzn. przez oddech. Wirus po zetknięciu się z żywą komórką wnika do niej lub można też powiedzieć, że to komórka go wciąga, a następnie od tej chwili komórka ta wytwarza natychmiast nowe wirusy, a potem jest przez organizm eliminowana. Jak widać, precyjnie rzecz ujmując, to nie wirus się rozmnaża, lecz komórka go wytwarza. Co za tym idzie, jest bardzo ciekawe, a mianowicie to, że są naukowcy, którzy twierdzą, że organizm, który już raz zetknął się z danym wirusem, jego informację genetyczną integruje w swoje własne DNA, i że taki organizm w przyszłości jest w stanie SAM Z SIEBIE, tzn. bez konieczności ponownego zetknięcia z tym wirusem, wytwarzać go i wysyłać w świat. Dlatego nawet, jeżeli ludzie się od siebie odizolują hermetycznie, to i tak będą wytwarzać i rozsyłać wirusy, bo taka jest natura i nikt ani nic jest w stanie tego zmienić.

  2. Nie Pisz Bredni mam rodzinę w Szwecji i tam bardzo dużo osób starszych zmarło. Teraz są obostrzenia
   Człowieku mój kolegą zachorował po raz drugi po pierwszym co idzie leżał w szpitalu a po lekach które dostawał dostał cukrzycy półek owej został wypisany a teraz ponownie zarażony i znów w szpitalu ludzie to jest niebezpieczny wirus i uszkadza ludziom różne narządy. Co ci po majątku pacanie jak straciła zdrowie lub życie na jeszcze się tą kasa

   1. Nie piszę bredni i nie wściekaj się tak tylko idź logiką i danymi. Nie przeczę, że nie zmarło tam dużo osób starszych. Przeczytaj ze zrozumieniem co napisałem statystycznie nie odbiegają od nas mimo, że nie mieli i nie mają takich obostrzeń co w Polsce. Co do osób starszych sami przyznali, że żałują, że nie pomogli im i jednak nie hospitalizowali tylko pozostawili w DPS-ach.

  1. Najgorzej jak głubcy zabierając w tej sprawie wypowiedzi tak jak ty XXX. Już samo podpisanie się tymi krzyżakami mówi o tobie. Powiedział to rodzinom którym zmarli na co vid lub sami ciężko przechodzili ta chorobę.

   1. Wygląda na to, że te maski bardziej szkodzą, niż pomagają. Powód jest taki, że wirusy, które każdy człowiek wytwarza nieustannie, są wdychane spowrotem i w ten sposób gromadzi się ich zbyt wiele w organizmie.

    1. Tobie to głupoty się gromadzi
     To lekarze nie powinni nosić masę czeka jak dzieci po przeszczepie w szpitalu gdzie muszą nosić maseczki piknik się w ten łeb Głupi. Jak wdychasz zimą opary z komina a smog uśmiercania ludzi to co powieszenie na to głupoty. Tu się martw bo to też zabija a nie maseczka

 2. brawo taksowkarze tak trzymac i obsluga tej stacji. wrescie jacys normalni ludzie a nie wystraszeni ci co po nos sa zaslonieci jako maseczkowiec pospolity.

   1. Prezes Ryszard Ochucki

    Ty na pewno wiesz baranie po 8 klasach szkoły podstawowej jak załapiesz wirusa to będziesz wiedział. Wojsko Ci szkołę podstawową przerwało matole

 3. Do dziarskiego Ja chłoptasiu moczem to możesz oblać swoją matkę albo ojca ,oblej ich od głów do nóg ,przykro mi że takie gó…o wychowali co nie szanuje ludzi ,takiemu jak ty i inni co te brednie wypisują tylko plunąć w ryj ,który tak dużo kwiczy .

 4. Nie rozumiem takich męczydupów dlaczego nie zadzwonią na policję aby interweniowała w tej sprawie tylko z nudów wylewają te swoje kocopoły do redakcji portali i pytają buce redakcję gdzie są slużby porzadkowe.Slużby porządkowe są baranie pod numerem 112 lub bezpośrednio pod numerem na policję który poszukaj sobie w Internecie ośle.

  1. Baranie, ty pusty łbie. A czy ty kiedyś interweniowałeś ? Jak widzisz takie sytuacje to napewno odwracasz tę twoją bezmózgową czachę . Ty też widać masz to głęboko gdzieś .

   1. ohh jak ja lubię czytać wypociny takich głąbów jak Ty “Zen” jak jesteś taki chojrak to zwróć im uwagę a nie wylewasz tutaj swoje żale, (podobnie jak autor tych wypocin), które każdemu normalnemu zwisają i powiewają….ręce opadają jak widzisz jak ktoś w Twoim przekonaniu robi źle to zwróć mu uwagę lub zakapuj go jak ma Ci to sprawić podnietkę, potem wróć do domu i spuść łomot swojemu kanarkowi i tyle… pozdrawia Cię środkowym palcem jeden z tych co olewa ciebie, tobie podobnych i te maseczki ciepłym moczem!

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Carte Blanche

Usługi wykończeniowe,
gładzie, malowanie, kafelkowanie
sufity podwieszane, sufity napinane,
panele podłogowe i ścienne,
montaż drzwi i parapetów.
meble na wymiar.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny