“Każdy może pogubić się w życiu”

Odzież zimowa, poduszki, koce, kołdry czy środki czystości trafiły za pośrednictwem Ośrodka Pomocy Społecznej do osób zmagających się z problemem bezdomności. Rzeczy, które pomogą potrzebującym przetrwać zimę, zbierała Młodzieżowa Rada Miasta. Można je było przynosić w czterech wyznaczonych terminach przed kino „Centrum”.

fot. Młodzieżowa Rada Miasta

Jak zaznacza dyrektorka jastrzębskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Klaudia Nietrzebka, pomoc ta była szczególnie potrzebna.

„Cieszy nas każda inicjatywa, która pozwala pomagać. W tym roku warunki atmosferyczne są wyjątkowo trudne, stąd też duże zapotrzebowanie na kołdry, koce, ciepłe poduszki czy swetry” – tłumaczy.

Z kolei jedna z organizatorek akcji, Agata Piotrkowska, podkreśla, że hojność jastrzębian przekroczyła wszystkie oczekiwania: „Jestem bardzo zadowolona ze zbiórki. Otrzymaliśmy ogromną pomoc od mieszkańców. Nie spodziewaliśmy się, że zbierzemy aż tyle zupełnie nowych rzeczy” – podkreśla.

Zebrane przedmioty zapełniły cztery samochody Straży Miejskiej. Ta, wraz z pracownikami Ośrodka Pomocy Społecznej, zawiozła je do ogrzewalni oraz rozdała osobom potrzebującym na terenie miasta.

„Każdy człowiek może pogubić się w życiu. Trzeba mu po prostu trochę pomóc, by mógł się odnaleźć. Wierzę, że nawet takie małe działania mogą coś zmienić, pokazać drugiemu człowiekowi, iż jest dla nas ważny” – dodaje Agata Piotrkowska.

Osoby potrzebujące przez cały czas mogą zgłaszać się do Ośrodka Pomocy Społecznej. Tam pomoc udzielana jest im na bieżąco. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

  1. Zbędna fatyga.

    Te rzeczy i tak potem zamiast do potrzebujących trafią do jednego sklepu znanej sieci branży odzieżowej second hand “Tani Armani”.

    1. Mirek Kwiecień

      Z całym szacunkiem ! Większych bzdur nie da się czytać! Żenada ! Popisy na pokaz ? Administracja miasta to “banda” karierowiczów ( pani temu uległa) . Aparat sprawiedliwości to Kpina! Policja “Mafia” słabo opłacana . Prokuratura pozoranci udający pracę. Życzę powodzenia!

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Carte Blanche

Usługi wykończeniowe,
gładzie, malowanie, kafelkowanie
sufity podwieszane, sufity napinane,
panele podłogowe i ścienne,
montaż drzwi i parapetów.
meble na wymiar.

Czytaj więcej »

Kancelaria Rachunkowa

Prowadzenie ksiąg rachunkowych,
podatkowej księgi przychodów i rozchodów,
ryczałtu ewidencjowanego,
usług kadrowych,
sporządzanie deklaracji,
weryfikacja dokumentów.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny