Kiedy testy nowego wiaduktu?

fot. UM Jastrzębie-Zdrój (archiwum)

„Nieprzerwanie trwają prace przy budowie wiaduktu w ciągu alei Piłsudskiego. Na początek czerwca zaplanowane jest wykonanie próbnego obciążenia” – zapowiadają miejscy urzędnicy.

„Obecnie trwa budowa samej konstrukcji wiaduktu. Następnie będzie można przejść do kolejnych etapów prac – w tym wykonania izolacji betonu oraz położenia twardolanego asfaltu” – dowiadujemy się.

„Przed wykonawcą jeszcze budowa chodników oraz murów oporowych. Zamontowane zostanie nowe oświetlenie uliczne oraz bariero-poręcze. W bezpośrednim sąsiedztwie wiaduktu zostanie wykonana przebudowa jezdni, chodników i ścieżek rowerowych na dalszych odcinkach alei” – pada na koniec. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

 1. Tam nie przejedzie żaden pociąg. To się nadaje do NIKu jako niegospodarność. 15 mln wywalone w błoto. Za ul. Korfantego ziemia obniży się jeszcze o 10 m. Taka eksploatacja będzie. Pani Hetman. Nie boi się pani więzienia? Bo myślę że o reelekcji może już pani tylko pomarzyć. Żaden festyn tego nie zmieni.

 2. Czy ktoś mi wytłumaczy po co te wiadukty?za kilkanaście milionów!Trzeba było zasypać stare torowisko i zrobić ulicę, było by taniej i szybciej. Kilkanaście metrów dalej koło ul.Grodziej w miejscu gdzie były wcześniej tory powstaje jakaś budowla i gdzie tu logika i sens????Może w końcu ktoś się tym zainteresuje? i skończą się mżonki o kolei regionalnej..Czy urząd interesuje się tym jak wygląda Jastrzebie? Od strony Bzia tory zalane wielkim powiększającym się zalewiskiem,z drugiej ktoś wydał pozwolenie na zabudowę, a po środku wiadukt. Obudźcie się w końcu!!!!!

  1. Kawa na ławę

   Przecież to tak oczywiste, że aż boli gdy czyta się pytanie osoby podpisującej się “MIESZKANKA”.
   Al. Piłsudskiego to główna ulica miasta. Zasypanie starego torowiska nie wchodzi w grę, bo tamtędy przejdą tory kolejowe szybkiej komunikacji kolejowej.
   Proszę więcej myśleć konkretnie szukając błędów w swoim myśleniu. Proszę się nie ośmieszać. Jeśli “MIESZKANKA” to kobieta, to bardzo źle o niej świadczy.

   1. Źle to świadczy o KAWA NA ŁAWĘ, obojętnie jakiej jest płci. Gdyby ta osoba interesowała się koleją, to wiedziałaby, że trasy szybkiej kolei proponowane są z innej strony Jastrzębia i nie dochodzą do wiaduktu.Warto zapoznać się z wariantami tras.

    1. Ten wiadukt to katastrofa p.Hetman tyle milionów na to a w życiu pociąg tam nie przejedzie tyle pieniędzy wyrzuciła w błoto powinna za to odpowiedzieć.wedlug mnie to niech se kupi jeszcze parę donic za kilkanaście tysięcy takie jak kupiła pod supersamem i nie traw t zasadzi a siebie wsadzi w ta goniczke i napisze se tabliczkę to ja wydaje wasze pieniądze na marne .ta pani to jedna wielka porażka totalnie nie nadaje się na to stanowisko.wydaje na głupoty a normalnych pożądanych rzeczy brak pani Hetman nowa ulica nowy asfalt na północnej a już studzienki się zapadają dziury są to są pani pracę jak ma pani coś robić na odpierdziel to wcale nie h pani nie robi a ten wiadukt to chyba po to żeby ,spakować pani na taczkę i na gnoju wywiezc

  2. W życiu tam kolei nie będzie żaden pociąg tamtędy nie pojedzie to p.Hetman ma pociąg ale do wydawanie niepotrzebnie naszych pieniędzy.niech jeszcze kupi parę doniczek pod supersam za kilkanaście tysięcy ale niech trzy już tam nie sądzi niech sama się tam zasadzi jako palma bo to jej odbija

   1. Jak byś miał do wyboru:
    Przygarnąć troszkę i zasypać kamieniem albo przygarnąć sporo i budować niby wiadukt to co byś wybrał? Jak nie twoje pieniądze a zyski masz z tego.
    No tu wygrała czysta ekonomia więcej za więcej.

  3. Wiadukt jest po to żeby menele miały gdzie latem spać , skoro prezydentowa z moich podatków ogrzewa i dokarmia meneli zimową porą to i na inne pory roku wybudowała im schronienie.

 3. Próba za 10 lat oddanie wiaduktu do urzytku tydzień otwarty i zaś zamknięty wystąpiły pęknięcia osunięcia z niewyjaśnionych przyczyn zaś zamknięcie na 10 lat

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
radiator
Idzie zima. Czy przetrwamy i wystarczy nam pieniędzy?