Kiedy zakwitną kasztany?

Kiedy zakwitną kasztany? No właśnie, kiedy? Mimo że pogoda w tym roku jest szczególnie kapryśna, właśnie rozpoczął się maturalny „maraton”, także w Jastrzębiu-Zdroju, gdzie do egzaminów maturalnych przystąpić może 684 osób (wśród nich 579 abiturientów szkół publicznych i 105 niepublicznych). Na dobry początek egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym z „Lalką” i „Ziemią obiecaną” w rolach głównych.

Jak przekazali nam jastrzębscy maturzyści, przygotowania do tegorocznego egzaminu różniły się zasadniczo od praktyki poprzednich lat. Okazuje się bowiem – tutaj młodzi ludzie byli zgodni – że pandemia, w efekcie nauka w trybie online wymusiły na nich repertuar określonych zachowań czy nawyków. Jednym słowem – przygotowania do matury w tym roku wymagały jeszcze większego samozaparcia, samodyscypliny i samodzielnej pracy.

Przypomnijmy, że matura 2021 odbywa się w reżimie sanitarnym. Na egzamin może przyjść wyłącznie osoba bez objawów chorobowych kompatybilnych z objawami Covid-19. Zasada ta obowiązuje zdających, nauczycieli, egzaminatorów, obserwatorów, pracowników szkoły i innych osób zaangażowanych w przeprowadzanie egzaminu. Na maturę może przyjść także osoba, która przechorowała COVID-19 i jest ozdrowieńcem oraz osoba zaszczepiona przeciwko COVID-19, nawet jeżeli przebywa w domu z osobą w izolacji bądź osobą na kwarantannie.

Jak wynika z dokładnego kalendarza matur, na początku egzaminacyjnego maratonu abiturienci będą zdawać przedmioty obowiązkowe: język polski, matematykę i język angielski. Następnie mogą, ale nie muszą, przystąpić do matury z przedmiotów dodatkowych. Nie jest obowiązkowa także część ustna egzaminów.

Wpisy na temat “Kiedy zakwitną kasztany?”

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Carte Blanche

Usługi wykończeniowe,
gładzie, malowanie, kafelkowanie
sufity podwieszane, sufity napinane,
panele podłogowe i ścienne,
montaż drzwi i parapetów.
meble na wymiar.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny