Kłopoty z nową siedzibą jastrzębskiej policji?

Co dalej z nową siedzibą Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju? Jak zauważa radny Tadeusz Sławik, obecnie komenda mieści się w bloku mieszkalnym, co powoduje, że praca policjantów jest prowadzona w trudnych warunkach. „Aby sprawę posunąć do przodu, należy przekazać stosowną działkę, a także zgłosić wolę współudziału finansowego w instytucji” – podkreśla miejski rajca w swojej interpelacji.

fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

„Prezydent Miasta Jastrzębie-Zdrój podtrzymuje wolę przekazania na rzecz Skarbu Państwa nieruchomości położonej przy ulicy Północnej” – deklaruje prezydent Anna Hetman – „Dnia 23 czerwca 2017 roku zostało podpisane porozumienie z Komendą Wojewódzką Policji w sprawie warunków przekazania tej nieruchomości z przeznaczeniem na nową siedzibę Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju”.

I tutaj zaczynają się przysłowiowe schody…

„Postanowienia zawarte w porozumieniu są nieaktualne z powodu przesunięcia terminów realizacji inwestycji przez Komendę Wojewódzką Policji. W minionym roku na prośbę KMP powróciliśmy do rozmów dotyczących budowy. Pojawiła się szansa na ujęcie komendy w Jastrzębiu-Zdroju w planie inwestycyjnym. Pełniący wówczas obowiązki Komendant Miejski Policji poprosił o wskazanie innych, poza wspomnianą, działek, które możliwe są do zagospodarowania na ten cel. W marcu tego roku odbyła się wizja lokalna. Wskazaliśmy działkę przy ulicy Północnej i alei Piłsudskiego, którą obejrzeli przedstawiciele KMP w Jastrzębiu- Zdroju i Komendy Wojewódzkiej Policji. Wówczas została podjęta decyzja o przejęciu tej działki” – czytamy w odpowiedzi na interpelację.

„Zmiana na stanowisku Komendanta Miejskiego Policji spowodowała zmianę decyzji, czyli powrót do działki przy ulicy Północnej. Biorąc pod uwagę powyższe, konieczne jest ustalenie przez Komendę Wojewódzką Policji nowych terminów i etapów realizacji inwestycji oraz zawarcie nowego porozumienia w tej sprawie” – pada na koniec.

 1. Ja na miejscu hetmanki zrobił bym nową KMP na dworcu PKP tym przy rynku zaraz obok aqua parku.
  Zauważyliście że ta baba co nóż coś obiecuje i na tym się kończy! A nie przed tym zanim się skończy zrobi sobie kilka fotek.

 2. Ale przecież p. Matusiak załatwił z ministrem tak pisał jasne miasto dało ziemię otym też pisali to może Pan Sławik od 3 lat był nieobecny i nie wiedział. Pobudka panie radny…

 3. Ale na działce przy Północnej ma być stacja kolejowa na linii dojazdowej do linii Kolei Dużych Prędkości Katowice-Ostrawa. Czy Redakcja może ustalić, czy ktoś w UM koordynuje te projekty?

  1. A to wedługo Ciebie przy ul.Północnej jest tam tylko jedna jedyna działka która jest wolna do przeznaczenia na sprzedaż i zagospodarowania ? Najpierw ty coś ustal zanim napiszesz a potem wydawaj polecenia o koordynacji projektów.

   1. Byłeś kiedyś na stacji kolejowej? Wiesz ile potrzeba terenu na budowę takiej? Będą potrzebne wszystkie działki od Grodzkiej do Katarzyny.

 4. Panie bezradny, co ci policjanci mają takiego do roboty na tej guberni że mają według Pana takie trudne warunki? Warsztaty produkcyjne się tam znajdują? Niech wylezą z tej ciepłej nory na patrole i przyczynią się tym samym do bezpieczeństwa w mieście a nie opowiada pan takie bzdury.A swoją drogą każdemu policjantowi tej guberni śni się po nocach żeby nigdy nie powstała nowa.A dlaczego,to zasiegnij pan informacji i się dowiesz.

  1. Dysydent, podaj nazwę miasta 80-ciotysięcznego powiatowego, gdzie komenda policji mieści się w budynku mieszkalnym w sąsiedztwie innych takich samych budynków mieszkalnych, bez parkingu, bez zaplecza. Jako mieszkaniec sąsiedniego bloku byłbym bardzo rad, gdyby policjanci swoje obowiązki pełnili gdzie indziej. Jaka gubernia? Chłopie, przeczysz sam sobie. Pytasz: co mają do roboty, a potem piszesz o bezpieczeństwie.

   1. Skoro zadajesz pytanie ”jaka gubernia” i nie wiesz o co chodzi to znaczy że nie masz w ogóle zielonego pojęcia o pracy w policji a już tym bardziej o realiach Jastrzębskiej i kwesti budowy nowej ”guberni”w Jastrzębiu jak również nie wiesz tak samo jak pan bezradny który chce zabłysnąć swoimi spostrzeżeniami dlaczego do tej pory nie powstała i kto za tym stoi. Napiszę tylko że w większości sam budynek (oprócz zatrzymanych po interwencjach domowych itp nietrzeźwych bohaterów narodowych) potrzebny jest do zbędnej papierologi która pochłania policjantów po prawie każdej interwencji i która tym samym zajmuje czas który by mógł być wykorzystany do poprawy bezpieczeństwa w mieście a nie bazgrania pierdół jakimi są notatki z każdej dupereli. Zbędna dyskusja z Tobą.

 5. Ło jeju a ile lat to będzie trwało ? Za kilka lat starczy obecna siedziba Policji, bo mieszkańców będzie o połowę mniej. Więc po co wydawać na budowę molochów ,które będą stały puste.

 6. Ja tez mieszkam, pracuje ,żyje w budynku mieszkalnym też jest mi ciężka może radny zasponsoruje mi domek z ogródkiem będzie mi lżej,

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Skup aut

Skup, złomowanie samochodów.
Gotówka i umowa od ręki.
Dojazd do klienta.
Wieloletnie doświadczenie i profesjonalizm.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny