Klub Skórasia robi furorę w Europie

Michał Skóraś jeszcze w barwach MOSiR-u Jastrzębie (2015 r.)

Lech Poznań zagra w fazie grupowej Ligi Europy. Popularny “Kolejorz” pokonał w czwartek na wyjeździe belgijski Royal Charleroi 2:1 (2:0) i tym samym jako jedyny polski klub pozostał w grze “w Europie”. W pojedynku z Charleroi wystąpił 20-letni wychowanek Szkółki Piłkarskiej MOSiR Michał Skóraś. Jastrzębianin pojawił się na murawie w 71. minucie, zmieniając Wasyla Krawieca.

Pojawienie się młodego piłkarza rodem z naszego miasta w ostatnich dwudziestu minutach spotkania świadczyć musi o zaufaniu, jakim obdarza Skórasia trener Lecha Dariusz Żuraw. W drugiej połowie Belgowie “gonili wynik” i przy pewnej dozie szczęścia (które – przyznajmy – było tego dnia przy “Kolejorzu”) mogli doprowadzić do remisu. Ostatecznie jednak podczas występu jastrzębianina nie zdołali zmienić losów rywalizacji.

Michał Skóraś urodził się 15 lutego 2000 roku w Jastrzębiu-Zdroju i jest synem znanego z występów w Miejskiej Lidze Piłki Halowej oraz Zrywie Bzie Krzysztofa Skórasia. Jako wychowanek Szkółki Piłkarskiej MOSiR trafił w 2015 roku do młodzieżowych ekip Lecha Poznań, skąd był wypożyczany do Bruk-Betu Nieciecza (w barwach tego klubu zagrał przeciw GKS Jastrzębie, w którym nigdy nie występował) i Rakowa Częstochowa. W barwach ekipy spod Jasnej Góry strzelił swojego pierwszego gola w ekstraklasie przeciw Lechii Gdańsk. Wiosną tego roku powrócił do Lecha Poznań.