Judocy na Puchar Europy i olimpiadę

Finaliści Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (fot. Facebook / KJ Koka)

Początek października okazał się bardzo udany dla judoków Koki. Nie dość, że sześcioro naszych reprezentantów uzyskało kwalifikację do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, to na dodatek troje z nich dodatkowo może cieszyć się z powołania do kadry narodowej na zawody z cyklu Pucharu Europy Kadetów, które odbędą się w Szczyrku.

Trójka wybrańców selekcjonera kadry juniorów i juniorów młodszych Tomasza Jopka to Oliwia Onysk (44 kg), Oliwia Kutyła (52 kg) i Łukasz Sojak (90 kg). Kontynentalna impreza pod Skrzycznem odbędzie się w dniach 9-11 października.

Ponadto Onysk, Kutyła i Sojak wraz z Natalią Piotrowską (52 kg), Bartoszem Moćkunem (81 kg) i Jakubem Garusem (60 kg) pojadą także na finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, które pod koniec października zorganizowane zostaną w Zamościu. Podopieczni trenerów Mateusza Klimka i Rafała Mączyńskiego zawdzięczają awans owocnemu występowi w kwalifikacjach czwartej strefy w Bielsku-Białej oraz wcześniejszym sukcesom Pucharu Polski w Piasecznie.

Źródła: Facebook / KJ Koka, PZJudo, Śląskie Judo

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kalendarz Kibica

Przewiń do góry