Koka z brązem Pucharu Polski!

Fot. Rafał Mączyński / KJ Koka Jastrzębie

W miniony weekend w Oleśnicy odbyły się kolejne edycje zawodów z cyklu Pucharu Polski w Judo. W sobotę na macie zaprezentowali się juniorzy młodsi, natomiast w niedzielę – juniorzy. Ekipa jastrzębskiej Koki kończy te prestiżowe zmagania z jednym medalem, który stał się udziałem Łukasza Sojaka w kategorii do 90 kg!

Paradoksalnie, Sojak lepiej poradził sobie w stawce starszych zawodników, choć startował w obu kategoriach wiekowych. W sobotnim turnieju juniorów młodszych podopieczny Mateusza Klimka i Rafała Mączyńskiego zajął piąte miejsce, notując dwa zwycięstwa i dwie porażki, w tym z późniejszym triumfatorem Marcinem Walenciakiem (Juvenia Wrocław).

Najwyraźniej ta “rozgrzewka” na tyle dobrze podziałała na jastrzębianina, że dzień później stanął on na podium w zmaganiach juniorów. Najpierw w fazie grupowej Sojak dość szczęśliwie zajął drugie miejsce, bowiem wśród trzech mających taki sam bilans punktowy pretendentów do tej lokaty był… najlżejszy. Następnie Sojakowi przyszło w półfinale stoczyć przegrany bój z późniejszym złotym medalistą, niepokonanym Franciszkiem Zawistowskim (Yuko Józefów). Niemniej, porażka oznaczała cenny brąz.

Obok Sojaka w Oleśnicy walczył też junior Maciej Matyja, jednak w bardzo mocno obsadzonej kategorii do 73 kg po porażce z łodzianinem Heorhijem Rymkiewiczem nie udało mu się przebić do ćwierćfinału.

Źródła: Facebook / KJ Koka, PZJudo.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kalendarz Kibica

Przewiń do góry
PSE
Trudny kompromis