Koka żwawo pod Warszawą

Jagoda Tąta, Maciej Matyja i Oliwia Onysk; fot. Facebook / KJ Koka

W sobotę i w niedzielę w Piasecznie pod Warszawą odbyły się pierwsze tegoroczne edycje Pucharu Polski Seniorów i Juniorów Młodszych w judo. W zawodach wzięło udział w sumie sześcioro reprezentantów Klubu Judo Koka, ale tym razem niestety żadnemu nie udało się stanąć na podium. Należy przy tym dodać, że troje spośród naszych młodych judoków spróbowało swoich sił w gronie seniorów, gdzie mieli okazję zmierzyć się z krajową czołówką.

W sobotnim Pucharze Polski Seniorów wzięli udział Oliwia Onysk (44 kg), Jagoda Tąta (63 kg) i Maciej Matyja (73 kg). Dla Oliwii Onysk był to debiut w dorosłej rywalizacji, ale jastrzębianka poradziła sobie co najmniej przyzwoicie. Wśród pięciu uczestniczek zmagań w najlżejszej kategorii nasza zawodniczka zajęła wprawdzie czwarte miejsce, ale należy uznać je za dość pechowe, bowiem Onysk nie tylko wygrała tyle samo walk, ile przegrała (dwie do dwóch), to na dodatek w ostatniej z nich pokonała późniejszą wicemistrzynię Zuzannę Woźniak (Yuko Józefów), dla której była to zresztą jedyna porażka w turnieju.

Na piątej pozycji w Piasecznie finiszowała z kolei Jagoda Tąta, która w kategorii do 63 kg rozpoczęła wprawdzie turniej od porażki z późniejszą srebrną medalistką Agatą Szafran (AJ Poznań), ale potem pokonała w repasażach Katarzynę Korolczuk (Politechnika Białostocka), dzięki czemu przystąpiła do pojedynku o brąz. Tu jednak lepsza okazała się Barbara Faltynowicz (Wybrzeże Gdańsk). Ponadto w bardzo mocnej stawce przyszło walczyć Maciejowi Matyi, który w 1/8 finału musiał uznać wyższość znacznie bardziej doświadczonego Michała Kotlewskiego (AZS UW Warszawa) i tym samym pożegnał się z zawodami.

Jakub Garus, Kinga Nowak i Bartosz Moćkun; fot. Facebook / KJ Koka

Równie wielkie emocje towarzyszyły niedzielnym zmaganiom juniorów młodszych. Tu spośród trójki naszych reprezentantów najlepiej spisał się Jakub Garus, który w niezwykle mocno obsadzonej kategorii do 60 kg (uczestnicy zaczynali od… 1/32 finału) przebił się do czołowej ósemki. W turnieju głównym Garus zdołał awansować do ćwierćfinału po wyeliminowaniu rywali z Pałacu Młodzieży Łódź, Czarnych Bytom i UKS Grizzly Gdańsk, po czym w walce o strefę medalową musiał uznać wyższość Kamila Kustrzyckiego z Gwardii Koszalin. Porażka oznaczała konieczność rywalizacji o brąz w repasażach, gdzie jastrzębianin po zwycięstwie z Maksymilianem Chudzikiem (Winner Wrocław) przegrał z Bohdanem Kutsem (Gwardia Łódź) i tym samym finiszował na siódmym miejscu.

Wraz z Garusem wśród juniorów młodszych walczyli też Kinga Nowak (48 kg) i Bartosz Moćkun (81 kg), ale ich przygoda z Piasecznem zakończyła się na pierwszych walkach.

Źródło: Facebook / KJ Koka, PZJudo

Komentarze

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Najnowsze informacje

Zapowiedzi

Galerie zdjęć

Przewiń do góry
Poprzedni
Następny