Kolarze wreszcie w zawodach

W miniony weekend w Krynicy rozegrana została pierwsza edycja Pucharu Polski MTB XCO “O Perłę Polskich Uzdrowisk”. Dla jastrzębskich kolarzy z ekipy MTB Pressing Team była to pierwsza okazja do startu w tym sezonie. Nasi pasjonaci górskiej odmiany szaleństwa na dwóch kółkach powrócili z gór z dorobkiem dwóch medali, które zapisały na swoje konto nasze panie.

Złoto w kategorii “Amator – Kobiety” zdobyła Agnieszka Mojżesz, która pokonała trudny dystans 8,6 km w czasie 48 minut i 49 sekund. Należy przy tym dodać, że akurat w tej rywalizacji nasza zawodniczka była jedyną uczestniczką zmagań. Drugi z medali padł łupem Adrianny Brody, która w kategorii “Masters – Kobiety” zajęła drugie miejsce z wynikiem 46:30. Zawodniczka Pressingu musiała uznać wyższość jedynie Marty Garnek z Bielawy, która była szybsza o niecałą minutę.

Trzecim z naszych reprezentantów w Krynicy był Damian Czekaj, który w mocno obsadzonej rywalizacji “Masters I” (mężczyźni 30-44 lata) zajął na dystansie 17,2 km 12. miejsce z rezultatem 1:27:45. Wygrał Grzegorz Maleszka z Olsztyna.

Źródło: klubskalniak.pl, Facebook / Pressing Bike-System, Schody i Drzwi Gromotka Team