„Kolejna duża inwestycja” w mieście

„Trwa modernizacja Zespołu Szkół nr 5 wraz z Centrum Kształcenia Zawodowego. To kolejna duża inwestycja, jaką miasto zaplanowało w ramach programu poprawy infrastruktury oświatowej” – podkreślają magistraccy urzędnicy.

W czasie trwania inwestycji uczniowie kontynuują naukę w byłej Szkole Podstawowej nr 7 przy ulicy Kaszubskiej (fot. UM Jastrzębie-Zdrój)

Na termomodernizację i przebudowę obiektów Zespołu Szkół nr 5 i Centrum Kształcenia Praktycznego miasto pozyskało prawie 4,2 miliona złotych dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

„Konsekwentnie realizujemy program poprawy infrastruktury oświatowej w naszym mieście. To już kolejne placówki oświatowe, które doczekały się modernizacji. Nie mam wątpliwości, że dzięki temu znacząco poprawiamy komfort nauki jastrzębskich uczniów” – mówi prezydent Anna Hetman.

Przetarg na realizację przedsięwzięcia wygrało Przedsiębiorstwo Budowlane Budopol, które roboty związane z poprawą efektywności energetycznej obiektów wyceniło na 6 milionów 933 tysiące zł.

„Projekt w zakresie przebudowy i termomodernizacji budynku ZS nr 5 obejmuje termomodernizację budynku szkoły, wymianę części drzwi zewnętrznych, wymianę obróbek blacharskich, rynien i rur spustowych, budowę pochylni dla osób niepełnosprawnych przy głównym wejściu do budynku, a także roboty instalacyjne i sanitarne. Z kolei przebudowa i termomodernizacja budynku Centrum Kształcenia Zawodowego obejmuje prace polegające na przebudowie i termomodernizacji budynku warsztatowego. Dodatkowo zaprojektowano rozbiórkę części łącznika między budynkiem ZS nr 5 a halą warsztatów CKZ i jego adaptację na wiatrołap” – dowiadujemy się.

W czasie trwania inwestycji uczniowie kontynuują naukę w byłej Szkole Podstawowej nr 7 przy ulicy Kaszubskiej. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

Wpisy na temat “„Kolejna duża inwestycja” w mieście”

  1. Dziękujemy Pani Hetmang mocnej figurze za te szeroko zakrojone inwestycje. Jest to ogromne przedsięwzięcie które przyczyni się kolejny raz do poprawy bytności naszych mieszkańców. Podniesie standard życia. Da nowe miejsca pracy. Jastrzębie urośnie w hierarchi miast ościennych. A to wszystko zasługa naszych włodarzy. Kolejny raz, w imieniu mieszkańców serdecznie dziękujemy!!!!!1

  2. Skoro remont szkoły to duża inwestycja to….
    Są to działania na skalę możliwości Jastrzębia-Zdroju. Oni w ten sposób otwierają szeroko oczy wszystkim niedowiarkom. I to nie jest jeszcze ostatnie ich słowo. Potem przyjdzie czas na…malowanie pasów na ulicy. Na skalę możliwości ogromnego przedsięwzięcia i oby udźwignęli taki ciężar.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry