Kolejna próba oszustwa „na policjanta”

fot. pixabay

Kolejna próba oszustwa w Jastrzębiu-Zdroju. Do 45-letniej mieszkanki – na numer telefonu komórkowego (numer kontaktowy w prowadzonej działalności gospodarczej) – zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza policji. Przedstawił się z imienia i nazwiska. Zapytał, czy jej dowód osobisty został w ostatnim okresie skradziony? Kobieta przerwała rozmowę i poinformowała, że takie zdarzenie nie miało miejsca. Rozmówca przerwał połączenie. Numer telefonu dzwoniącego był zastrzeżony.

„Pamiętajmy, że funkcjonariusz policji czy innego urzędu publicznego nigdy nie prosi nas o pieniądze ani o udział w 'tajnej akcji’. Nikomu nie podajemy stanu naszego konta bankowego, danych do konta, haseł oraz loginów. Jeżeli dzwoni do nas ktoś podający się za członka rodziny bądź znajomego z prośbą o pożyczkę, nie podejmujmy żadnych pochopnych decyzji. Bądźmy czujni i ostrożni. Skontaktujmy się z rodziną w celu potwierdzenia prośby. Wszystkie próby oszustwa zgłaszajmy na policję” – apelują jastrzębscy stróże prawa. (źródło: KMP Jastrzębie-Zdrój)

Wpisy na temat “Kolejna próba oszustwa „na policjanta””

 1. Przecież ci oszuście dobrze wiedzą do kogo dzwonić !!……….wiedzą kto dysponuje jaką kwotą. Do biednego nie zadzwonią.
  A skąd wiedzą?? na 100% dostają cynk z banku, w którym dany cel ma konto. A kto ma dostęp do takich danych?, jedynie pracownik danego banku.
  Mimo to policja jedynie ostrzega, bo nic innego nie robi w tym temacie !!.

   1. A Ty z policji??…..oni nawet roweru nie znajdą, a co dopiero taki przekręt.
    Sensacje robią jak ktoś głupszy sam się podstawi i go zatrzymają.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry