Kolejne auto zniknęło z ulicy

fot. SM Jastrzębie-Zdrój

„W dniu 15 października Straż Miejska wydała decyzję dotyczącą usunięcia nieużywanego pojazdu marki Citroen, pozostawionego przy ulicy Morcinka. Przeprowadzone w tej sprawie czynności służbowe i zebrana dokumentacja pozwoliły na ostateczne usunięcie wraku tego pojazdu w trybie art. 50a ust. 1 Ustawy Prawo o ruchu drogowym” – poinformowała Straż Miejska w Jastrzębiu-Zdroju.

„Usuwanie pojazdu w trybie art. 50a ust. 1 Ustawy Prawo o ruchu drogowym możliwe jest tylko wtedy, gdy pojazd pozostawiony jest na drodze publicznej, w strefie zamieszkania i strefie ruchu” – przypominają strażnicy miejscy.

„Sytuacja inaczej wygląda w przypadku dróg wewnętrznych. Tam tylko administrator jest zobligowany do usunięcia pojazdu. W takich przypadkach pozostawienie pojazdu na drodze wewnętrznej położonej poza strefą ruchu lub strefą zamieszkania nie daje możliwości zastosowania przepisów Prawa o ruchu drogowym, określonych w art. 50a. Przepisy te nie mają też zastosowania w przypadku, gdy pojazd pozostawiony został na gruncie prywatnym w innym miejscu niż droga” – dowiadujemy się. (źródło: SM Jastrzębie-Zdrój)

  1. WY zacznijcie sprawdzać w końcu tych kopciuchów co robią więcej strat i trują mieszkańców niż te porzucone wraki samochodowe tam jest Wasze miejsce , od wraków jest policja i zrobią to profesjonalnie .

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
PSE
Trudny kompromis