Kolejne miliony na rewitalizację Zdroju

2 miliony 125 tysięcy zł dofinansowania pozyskało miasto Jastrzębie-Zdrój na rewitalizację budynku Galerii Historii Miasta w Parku Zdrojowym.

fot. Marek Wróbel

Dofinansowanie z uwzględnieniem pieniędzy z budżetu państwa wynosi aż 95 procent kosztów kwalifikowanych inwestycji, natomiast koszt całej inwestycji szacowany jest na prawie 7,4 miliona zł.

Budynek Galerii Historii Miasta przy ulicy Witczaka zostanie zmodernizowany dzięki zdobytym środkom unijnym. Zakres robót jest bardzo szeroki i obejmuje między innymi przebudowę konstrukcji dachu, a także wymianę pokrycia dachowego i jego ocieplenie, remont ścieżek i opasek wokół budynku, przebudowę wewnętrznych pomieszczeń obiektu, wykonanie izolacji przeciwwilgociowej budynku, remont stropu drewnianego nad I piętrem czy też wymianę stolarki drzwiowej i okiennej oraz roboty związane z wykonaniem instalacji budynku.

GHM docelowo będzie również dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, bowiem projekt zakłada budowę pochylni dla niepełnosprawnych. Będzie również dostosowany do wymagań bezpieczeństwa pożarowego.

Przypomnijmy, że przed rokiem miasto pozyskało prawie 12 milionów zł na projekt rewitalizacji zabytkowej części Parku Zdrojowego. W ramach jego realizacji w miejscu dotychczasowego parkingu powstanie plac reprezentacyjny, otoczony wodnymi kaskadami. Pojawią się również elementy małej architektury (ławki z bloków granitowych, klomby wokół fontanny). Na ukończeniu jest też przebudowa budynku Łazienki III. Na tą inwestycję miasto również pozyskało dofinansowanie – 6,5 mln zł. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

  1. Co te niedorajdy z prezydium wymyśliły. Będzie park a bez parkingu. Basen po remoncie bez parkingu. Droga Witczaka po remoncie bez chodników. No centrum po paprane. Chwalcie się głupotom. Propaganda. Witczak przewraca się w grobie. UE mogłaby się lepiej orientować na co idą dotacje

  2. To mniej niz UM przeznaczyl na nowe urzednicze grzedy do wysiadywania i emisji metanu w dawnym budynku PEC.
    Na ten budynek nie bylo zadnego dofinansowania. To po prostu priorytet. Mieszkancy czekaja na rozwiazanie multum problemow. Miliony na urzednicze fotele znalazly sie do razu. Rownolegle drogi sa naprawiane za pomoca asfaltu z worka i udeptywane butem.
    Istnieje jakas sila, by zmusic urzednikow do spaceru po miescie i oceny faktycznego stanu upadajacego miasta?

  3. Jeżeli jest potrzeba to trzeba to zrobić. Ale budować Bizancjum dla paru osób co praktycznie mało co przyczyniają się do szerzenia wiedzy o historii miasta to lekka przesada . Na mieście rzadko się spotyka ogłoszenia o działalności tej instytucji,która pochłania rocznie wielkie pieniądze . Mało osób w mieście wie czym zajmuje się ta instytucja. Wiedza historyczna oparta jest na głosach paru osób,które są alfą i omegą . I ten śmieszny dzwonek do drzwi ,aby dostać się do zewnątrz. To już bardzo duża przesada. Instytucja użyteczności publicznej . Proponuję zainstalować dzwonki w bibliotece,UM i innych instytucjach. Czemu GHM ma być wyjątkiem ?

    1. Głupot Nierządu Miasta ciąg dalszy. Park zapluty gadżetami. Brak parkingu .obok parku tak jak obok basenu. Po remoncie ulicy Witczaka nawet chodników te niedorajdy nie zrobiły. Witczak się w grobie przewraca.

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Geodezja

Sporządzenie mapy do celów projektowych, aktualizacja mapy zasadniczej, inwentaryzacja powykonawcza budynków, przyłączy, wytyczenie budynków, podział nieruchomości.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny