8. AZS PWSiP Łomża000-0
9. JKTS Jastrzębie301-9

Kolejne srebro Doroty Paluch

Dorota Paluch (JKTS Jastrzębie)

Dorota Paluch po raz trzeci w tym sezonie wywalczyła drugie miejsce w turnieju z cyklu Grand Prix Polski Weteranów. Tym razem dawna kapitan JKTS Jastrzębie dotarła do finału zmagań pań 50-59 lat podczas turnieju w Zielonej Górze, gdzie ponownie musiała uznać wyższość młodszej o siedem lat wrocławianki Elżbiety Kazberuk.

W drodze do finału jastrzębianka jak zwykle nie miała sobie równych, tracąc w czterech spotkaniach tylko jednego seta. Dorota Paluch odprawiła kolejno Iwonę Rosik (Szczecin), Katarzynę Krzysztoforską (Świętochłowice), Lilianę Wołoszczuk (Szczecin) i Iwonę Lewandowską (Łódź), pozwalając dopiero ostatniej z rywalek na wydarcie jednej partii.

Dopiero w meczu o główne trofeum doświadczoną tenisistkę z Omegi zatrzymała wspomniana Elżbieta Kazberuk, wygrywając w trzech setach 11:5, 11:7, 11:8. Dodajmy, że Kazberuk wygrała wszystkie mecze bez straty seta, a triumf w Zielonej Górze jest jej piątym w rozgrywkach Grand Prix Polski.

Dodajmy, że w imprezie w Zielonej Górze tradycyjnie już walczyła cała elita pingpongistów w wieku powyżej 40 lat. Najstarszym uczestnikiem turnieju był urodzony w… 1935 roku gdynianin Lech Dojka.

Kolejny turniej z cyklu Grand Prix Weteranów odbędzie się za miesiąc w Gliwicach.

Źródło: ptzs.pl

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.