Kolejni policjanci oddali osocze

Osocze ozdrowieńców zawiera przeciwciała, które blokują namnażanie się wirusa w organizmie pacjenta. W ten sposób może wspomagać leczenie chorych na COVID-19 z ciężkimi, zagrażającymi życiu objawami. Mówiąc wprost, może uratować życie chorym na koronawirusa.

fot. pixabay

Niedawno w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Jastrzębiu-Zdroju policjanci oddali osocze, aby pomóc osobom zmagającym się z chorobą wywołaną koronawirusem. Osocze oddało ośmiu stróżów prawa: asp. szt. Dariusz Adynkiewicz-Piragas, mł. asp. Damian Seruga, mł. asp. Rafał Kaszubski, sierż. szt. Paweł Śliwa, st. sierż. Arkadiusz Konieczny, st. sierż. Miłosz Stoły, sierż. Artur Dyba i st. post. Rafał Wcisło. Jeden z nich oddał ten drogocenny „lek” już po raz trzeci!

Mundurowi podkreślają, że ten bezinteresowny gest daje ogromną satysfakcję, a zarazem nadzieję, że przyczyni się do uratowania czyjegoś życia. Kolejni policyjni ozdrowieńcy z jastrzębskiej komendy już zadeklarowali chęć oddania osocza. (źródło: KMP Jastrzębie-Zdrój)

 1. Chwalebny czyn, ale co z tego? Rok temu taaaak się nagadano na temat tego, że ten lek z osocza może odebrać tej chorobie śmiertelny potencjał, a tak na prawdę wszystkie leki łącznie z amantadyną minister ma głęboko w poważaniu, bo chce się tylko pozbywać szczepionki o wątpliwym działaniu. Nie zależy panu Niedzielnemu tak na prawdę na tym, by ratować ludzi.

 2. Ktoś bez mojej zgodny udostępnił moje dane.Poza tym artykuł kłamie, gdyż nie wszyscy oddawali osocze, tylko zwykłą krew i to nie w Jastrzębiu, tylko w Wodzisławiu.Bo w Jastrzębiu, lekarz nie wszystkich dopuścił do oddania krwi więc musieli jechać do Wodzisławia.Tam problemów nie robili..

  1. generalna gubernia

   Skoro tak jest jak Pan pisze i jest Pan policjantem to chyba wie Pan co sie robi w takich sprawach jeśli ktoś bezprawnie udostępnia Pana dane. Do dzieła i życzę powodzenia:)

 3. Chwała Tym policjantom (ja pochwalam każdy akt bezinteresownej pomocy), ale z drugiej strony wygląda to tak jakby tylko gliniarze oddawali krew i osocze w tym mieście a o zwykłych ludziach się zapomina. Podejrzewam też że wspomniani policjanci jak teraz to czytają- że z imienia i nazwiska ,a nawet stopnia są wypisywani w tym portalu to im głupio bo zrobili to z potrzeby serca a nie sławy – przynamniej ja bym tak miał…
  Pozdrawiam Wszystkich bezinteresownych Krwiodawców!

 4. A zwykłych obywateli nie widzicie ??? czemu nie podajecie ich nazwisk ??. Oni nie oddają osocza ??. Oni nie istnieją ??. A zaraz będzie, że RODO ??.
  Tylko tych z paramilitarnej jednostki, którzy pierw pałują a potem oddają osocze ??. Nosz………….

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry